Bu saldırı sonucunda genç kadının bacağında doku kaybı meydana geldi. Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse, konuyla ilgili uyarılarda bulunarak, "Akdeniz iklimine uygun olmayan bir hayvan olan Çin Aslanı'nın bu bölgede sahiplenilmesinin doğru bir seçim olmadığını düşünüyorum" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Adana'daki 'Çin Aslanı' saldırısı, 25 Mart'ta Seyhan ilçesine bağlı Gürselpaşa Mahallesi'nde gece saatlerinde gerçekleşti. İddiaya göre, evinde 4 yıldır Çin Aslanı cinsi olan Tina adında bir köpeği besleyen Ş.Ö. (42), yaklaşık 2 sene önce Pomeranian cinsi olan Linda adında bir köpek daha edindi. Evde bulunan diğer 2 köpek ile birlikte yaşayan Ş.Ö., iddiaya göre Linda ve Tina adlı köpekler arasında uyumsuzluk yaşandı.

Ş.Ö., yatacağı zaman Linda adlı köpeğini sevmeye başladı. Ancak bu sırada Tina, sahibinin sol bacağına saldırarak derisini yırttı. Olayı duyan genç kadının oğlu A.T. (18), annesini kurtarmak için hemen ambulans çağırdı. Sağlık ekipleri eve gelerek genç kadını Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Burada yapılan ilk müdahalelerin ardından genç kadın özel bir hastaneye sevk edildi.

10 Gün Hastanede Kaldı

Genç kadın, hastanede 10 gün boyunca tedavi gördü. Sol bacağında doku kaybı tespit edildiği için ayağı alçıya alındı ve doktorlar, iyileşme sürecini hızlandırmak için bir ay sonra doku nakli yapılmasına karar verdiler. Bu kararın ardından genç kadın taburcu edildi.

Murat Polat Dikkati Sayesinde Dolandırıcıların Planını Boşa Çıkardı Murat Polat Dikkati Sayesinde Dolandırıcıların Planını Boşa Çıkardı

Köpeğiyle birlikte kalamayacak kadar korkan Ş.Ö., Mersin'deki yazlık evine gitti. Köpeğini barınağa vermek istemeyen genç kadın, özel bir hayvan çiftliğiyle anlaştı. Önümüzdeki haftalarda Tina'nın çiftliğe götürülmesi planlandığı için Ş.Ö.'nün de evine döneceği öğrenildi.