Adana şehir hastanesinde kalp damar doktorları muayene olabilmek için randevu alma işleminiz ile ilgili bilgiyi okuyarak elde edebilirsiniz.

Kocaeli Şehir Hastanesi  En İyi Çocuk Sağlığı Doktoru Kocaeli Şehir Hastanesi  En İyi Çocuk Sağlığı Doktoru

Kalp Damar Hastalıkların Risk Faktörleri

Kalp damar hastalıklarında risk faktörleri olarak karşımıza çıkan sigara içmek, şeker hastalığı, hipertansiyon, hipotansiyon, yaş, genetik faktörler, cinsiyet v.b. Bunların hepsi kardiyovasküler alanında risk faktörleridir. Bu alanda bazı risk faktörleri değiştirebilir. kolesterol seviyenize dikkat etmemiz gerekir. Diyabetiniz varsa dikkat etmemiz gerekir. Hipertansiyonunuza dikkat etmeniz gerekir. Değiştirilebilen risk faktörleri biri de tabii ki sigara içimi, kişinin sağlık durumu, eğitim düzeyi gibi durumlardır. Bunlar bizim risk faktörlerine müdahale edip etmemiz hakkında bilgi verir. Bu yüzden risk faktörlerinin önüne geçebilmemiz için yediğimiz besine, spora, günlük su ihtiyacımıza ve zararlı ortamda sigara içilen ortamda bulunmama gibi durumlardan kendimizi koruyarak bu hastalıkların önüne geçebiliriz.

Adana Şehir Hastanesinden Nasıl Randevu Alınır?

Adana şehir hastanesinden randevu alabilmeniz için öncelikle birkaç adımda yapmamız gerekenleri harfiyen yapmamız gerekir. Merkezi randevu sisteminden üye girişi yaparak üye olabilirsiniz. Bu sistemden gerekli bilgilerinizi veri tabanına altına saklanabilir. Bunu yaptıktan sonra bütün girişi sağlayarak istenilen zamanda istenilen hekimde çok rahat bir şekilde randevunuzu alabilirsiniz. Randevunuzu aldıktan sonra hastaneden beklemeden veya hekiminizi bekletmeden çok kısa bir sürede muayene olabilirsiniz. Polikliniğe giriş yapabilirsiniz ardından kan tahlillerini veya idrar tahlili ile ilgili bilgilerinizi bu merkezi randevu sistemindeki iletişim numarasından size iletilebilir.

Şehir Hastanelerinden Randevu Almanın Faydaları Nelerdir?

·         Sıra beklemeden çok kısa sürede sıranızı alabilirsiniz

·         Muayene olmak için çok erken hastaneye gitmenize gerek kalmaması

·         Tahlillerinizin çıktığına dair SMS bilgilendirilmesinin olması

·         Zamandan tasarruf sağlayabiliyor olmanızı sağlar.