Adana merkezli olarak dört ilde gerçekleştirilen Ayar-3 operasyonlarında, sahte altın piyasaya sürmeye çalışan 13 zanlı yakalandı. Operasyonlar sonucunda yaklaşık 50 milyon lira değerinde altın ele geçirildi.

4 Şehirde Ayar-3 Operasyonu

Adana merkezli dört şehirde gerçekleştirilen Ayar-3 operasyonu sonucunda, sahte altın piyasaya sürmeye çalışan 13 şüpheli yakalandı. Baskın yapılan adreslerdeki aramalarda, toplam değeri 50 milyon lira olan altın bulundu.

Uzmanından Kurban Eti Önerisi: İlk Gün Adana Kebap Yapmayın Uzmanından Kurban Eti Önerisi: İlk Gün Adana Kebap Yapmayın

13 Şüpheli Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinesinde gerçekleştirilen Ayar-3 operasyonları hakkında bilgi verdi. Yerlikaya, Adana İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün yürüttüğü çalışmalar sonucunda, Adana merkezli olarak Mersin, Yozgat ve Kahramanmaraş illerinde operasyonlar düzenlendiğini belirtti. Bu operasyonlarda, "Paraya Eşit Sayılan Değerlerde Sahtecilik" suçu işledikleri belirlenen 13 şüphelinin yakalandığını ifade etti.

50 milyon Değerinde Altın Ele Geçti

Operasyonlar sırasında bir sahte altın atölyesinde yapılan baskında, değeri yaklaşık 50 milyon lira olan 3 bin 646 çeyrek altın, 811 yarım altın, 1.614 tam altın ve 57 Reşat altın ele geçirildi. Ayrıca, 14 tam altın kalıbı, 13 yarım altın kalıbı, 10 çeyrek altın kalıbı, 10 altın kalıp halkası, 4 basıma hazır pul altın ve çeşitli sipariş belgeleri de bulundu.