Toplu taşımada ulaşım için kullanılan Adana kent kart vize yenileme 2024 için yapılması gerekenler, yerel halk tarafından merak edilmektedir. Yazının devamında konuyla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin çoğu şehrinde olduğu gibi Adana’da da toplu ulaşımda kent kart kullanılmaktadır. Kent kart; otobüs, metro ve tramvay gibi ulaşım araçlarına tek bir kartla erişme imkanı sunmaktadır. Bundan dolayı günümüzde birçok kişi ulaşımda kent kart kullanmaktadır. Fakat emekliler, öğrenciler ve çeşitli meslek gruplarına özel indirimli kartlar her yıl vize istemektedir. Bu yüzden her yıl yenilenen vize için yapılması gereken şeyler, vatandaşlar tarafından merak konusu olmaktadır.

Adana Kent Kart Vize Yenileme İşlemleri Nerede Yapılır?

Adana kent kart vize yenileme işlemlerinizi, Adana Büyükşehir Belediye’sinin şehrin en işlek yerlerinden birine koyduğu “Gezici Akıllı İşlem Merkezi’nde” yapabilirsiniz. Ayrıca şehrin belli noktalarında konumlandırılmış olan kent kart dolum cihazlarından da vize yenileme işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür.

Adana Öğrenci Kent Kart Vize Yenileme İşlemleri İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Adana'nın tanınan iş adamlarından İbrahim Murat Gündüz Adana'nın tanınan iş adamlarından İbrahim Murat Gündüz

İndirimli öğrenci kartını yenilemek için istenen belgeler;

Ø  Güncel öğrenci kimliği

Ø  Son üç ayda alınmış öğrenci belgesi ve

Ø  Öğrenci kent kartıdır. Öğrenci kartınıza vize yenileme işlemlerini yaptırmak için gerekli kurumlara bu belgeleri göstermeniz yeterli olacaktır.

Emekli kent kartı vize işlemleri için herhangi bir belgeye gerek yoktur. Sadece yetkili kişilere nüfus cüzdanınızı ve TC. kimlik kartınızı vermeniz yeterlidir.

Adana Kent Kart Vize Yenileme 2024 Ücretleri Nelerdir?

Öğrenci ve emekliler başta olmak üzere Adana indirimli kent kart kullanan herkesin yılda bir kere kartlarına vize yenilemesi yapması zorunludur. Aksi takdirde kartları kullanıma geçersiz sayılmaktadır. Ancak Adana kent kart vize yenileme 2024 yılı ücretlerinin ne kadar olduğuna dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.