Olay sırasında yoldan geçen iki kişi seken kurşunlarla hafif yaralandı. Cinayet şüphelisi, polisin bacağına ateş etmesine rağmen kaçmayı başardı.

Olay, saat 12.30 sıralarında Seyhan ilçesi Güneykuşak Bulvarı’nda meydana geldi. Murat Akdöker’in kullandığı 70 AAF 487 plakalı otomobilde bulunan, bir çocuk annesi ve öğretmen olan Hatice Çelik ile daha önce hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı eşi uzman çavuş Gökhan Çelik arasında tartışma çıktı. Aralarında kıskançlık nedeniyle uzun süredir geçimsizlik olduğu belirtilen çiftin tartışması hızla alevlendi.

Gökhan Çelik, beylik tabancasını çekince, paniğe kapılan Hatice Çelik otomobilden inerek kaçmaya çalıştı. Ancak Gökhan Çelik, arkasından ateş ederek eşini vurdu ve öldürdü. Ardından, Murat Akdöker’i de tabancayla ağır yaraladı. Bu sırada seken kurşunlar, yoldan geçen iki kişiye ve bölgede devriye gezen bir polis aracına isabet etti.

Olay yerine gelen polis ekipleri, Gökhan Çelik’e teslim olması için uyarılarda bulundu. Ancak Çelik, teslim olmayı reddedince polis tarafından bacağından vuruldu. Buna rağmen, yaralı halde ara sokaklara girerek izini kaybettirdi ve kaçmayı başardı.

Hatice Çelik’in eniştesi Murat Akdöker ile seken kurşunlarla yaralanan iki kişi hızla hastaneye kaldırıldı. Murat Akdöker’in yoğun bakıma alındığı ve sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi. Diğer yaralıların ise durumlarının hafif olduğu ve tedavilerinin sürdüğü açıklandı.

Adana Valisi Köşger, Başıboş Sokak Köpekleri İçin Planladıkları Modeli Anlattı Adana Valisi Köşger, Başıboş Sokak Köpekleri İçin Planladıkları Modeli Anlattı

Polis, firari cinayet şüphelisi Gökhan Çelik’i yakalamak için geniş çaplı bir çalışma başlattı. Ekipler, olay yerindeki delilleri toplarken, çevredeki güvenlik kameralarını da incelemeye aldı. Gökhan Çelik’in bulunması için başlatılan operasyonlar sürüyor.