Kayhan Yıldızoğlu, hayatını kaybetti. Türk sinemasının usta oyuncuları arasında yer alan Kayhan Yıldızoğlu, İstanbul'da hayatını kaybetti. Bir döneme damga vuran dizilerden olan Selena'da Yüce Honos karakterine hayat vermişti. Usta oyunculuğu ile hafızalara kazınan Yıldızoğlu, 90 yaşında hayata gözlerini kapadı.

Kayhan Yıldızoğlu'nun kızı Sibel Aybar, çok üzgün olduklarını söyleyerek ölüm sebebinin yaşı ile alakalı olduğunu söyleyerek cenazenin Pazartesi günü öğle namazında Levent'ten kaldırılacağını duyurdu. Babasının isteği doğrultusunda Feriköy'e annesinin yanına defnedilecek.

Yeşilçam'ın Usta Oyuncusu Kayhan Yıldızoğlu, 90 Yaşında Vefat Etti

Kayhan Yıldızoğlu,26 Aralık 1936'da İstanbul Yeşilköy semtinde dünya'ya gelmiştir. Babası Rahmi Bey, Çerkez asıllı ve Ziraat Mühendisi'ydi. Annesi ise Girit asıllı bir öğretmendi. 1952 yılında babası Bakanlıkta Müsteşarlık nedeni ile Ankara'ya tayin oldu ve bu yüzden Ankara'ya taşındılar. Bu yüzden liseyi Kavaklıdere'de bulunan lise'de okudu. Liseden sonra ise ailesi istediği için Hukuk Fakültesini okudu. Ancak 3'üncü sınıfa geldiğinde okulu bıraktı.

Kayhan Yıldızoğlu, askerlik görevini 1957 yılında İstanbul’da yedek subay olarak yaptı. Daha sonra ise iz komiseri oldu. İstanbul'a taşınan Yıldız Kayhanoğlu, Türkan Suner ile evlendi. Bu evlilikten iki kızı olan Yıldızoğlu, birkaç seneden sonra boşandı. Ardından Şener Şen ile beraber Cihangir’de bulunan bir evde 3 buçuk yıl birlikte yaşadı. Muhsin Ertuğrul ile kendi iş yerinde tesadüfen tanışarak tiyatro için seçmelere davet edildi. Yapılan seçmelerin sonucunda ise İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda 20 senesini geçirdi. Aynı zamanda Malkoçoğlu Kurt Bey, Hayatımın En Güzel Yılları, Arım Balım Peteğim, Yıkılmayan Adam, Malkoçoğlu, Keloğlan ve Sarıkamış Çocukları gibi daha pek çok dizi ile filmde rol aldı.