Suikast sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in annesi Saniye Ateş, ablası Selma Ateş ve eşi Ayşe Ateş, CHP Genel Merkezi'nde Özgür Özel ile görüştü. Görüşme sonrası Saniye Ateş, mikrofonlara açıklamalarda bulundu.

Saniye Ateş, görüşmenin ardından şunları söyledi:

"Benim evde oturmam gerekirken çocuğumun katillerini aramak zorunda kaldım. Rica ettim, yalvardım, sağ olsun. Dedim ki 'oğul, benim kimsem yok, oğlumun katillerinin arkasında durun.'

TBMM'de Gergin Gece... İlk Üç Maddesi Kabul Edildi TBMM'de Gergin Gece... İlk Üç Maddesi Kabul Edildi

Bir ekmek çalan çocuğu yedi yıl hapsettirdiler, ama bu olayı adi bir davaya dönüştürüyorlar. Torunlarım kapıya çıkamıyor, hala tehdit altındalar. Ne diyeyim oğul, ne diyeyim. Bu yaştan sonra bana düşen de bu oldu.

Bu, siyasi bir davadır, adi bir suç değil.

Belki davanın sonucunu göremem ama herkes böyle bir davanın olamayacağını gördü."

Abla Selma Ateş: Adalet Bekliyoruz

Sinan Ateş'in ablası Selma Ateş de görüşme sonrası yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"Türkiye bir hukuk devletiyse adaleti aramaya devam edeceğiz. Sadece bizim canımız yanmadı, Türk milletinin canı yandı. Burada dört kadın olarak savaşmıyoruz. Hep birlikte verdiğimiz bir mücadelemiz var ve bu mücadeleden yılmayacağız."

Dervişoğlu: Sinan Ateş Benim Mevkidaşım

Sinan Ateş'in annesi Saniye Ateş ve ablası Selma Ateş, İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu ile de görüştü.

İYİ Parti Genel Merkezi'ndeki bu görüşmede, Ateş ailesi hukuki sürece dair kaygılarını dile getirdi. Davanın takipçisi olacaklarını belirten Dervişoğlu, dosyanın er ya da geç her yönüyle aydınlatılacağına inandığını ifade etti. Dervişoğlu, "Sinan Ateş benim mevkidaşımdır. Bu nedenle bizim tepkimiz siyasi değil, çok daha ötesindedir," dedi.