Hatay, Kırklareli ve Kütahya’nın Emet, Bolu’nun Gerede, Ardahan’ın Çıldır, Kocaeli’nin Körfez ve Gerede ve Adana’nın Kozan ilçelerinde son kararları seçim kurulları belirleyecek.

Hatay, seçimin son ana kadar baş başa gitti şehirler arasındaydı. Ak Parti adayı Mehmet Öntürk’ün 345 bin 978 oyu çıktı. CHP adayı Lütfü Savaş’ın ise 342 bin 972 oyu çıktı. CHP heyeti, İl Seçim Kuruluna gelerek Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine itiraz etti.

Kırklareli’de ise seçimi kazanan MHP adayı Derya Bulut ile rakibi Mehmet Siyam arasındaki fark %1’den azdı. 403 oy ile seçimi kaybeden CHP, 1924 oyun geçersiz olarak sayıldığını söyledi. Bu duruma itirazda bulunacaklarını söyledi.

Seçim son dakika haberlerine göre Kütahya’nın Emet ilçesinde kazanan MHP adayı Mustafa Koca, rakibi olan Ali Ceyhan’dan 22 oy fazla aldı. AK Parti İlçe Başkanlığı, seçim sonuçlarına itirazda bulundu. AK Partili yetkililer, tüm oyların tekrar sayılmasını istedi.

Mavi Kartlılar Yurt Dışı Borçlanması Yapabilir Mi? Mavi Kartlılar Yurt Dışı Borçlanması Yapabilir Mi?

Ardahan’ın Çıldır ilçesinde ise AK Parti’li Kemal Yakup Azizoğlu ile CHP’li Nurettin Aygün’e 452 adet oy çıktı. Eşit sayıda oy alan iki taraf bu duruma itiraz etti. Nurettin Aygün, 1007 No’lu sandıkta bir oyun geçersiz olarak sayılması gerekirken, geçerli sayıldığı itirazında bulundu. İki tarafta sandıkların tekrar sayılmasını istedi.

Seçim haberleri ile Bolu’nun Gerede ilçesindeki seçim yarışması AK Parti adayı Mustafa Allar ile yeğeni Akif Allar arasında geçti. Büyük Birlik Partisi’nden seçime giren Akif Allar, küçük bir fark ile seçimi kaybetti. Amcasından 73 oy az alan Akif Allar, bu duruma itiraz edeceğini söyledi.