Ukrayna'nın başkenti Kiev'e füze saldırısı düzenleyen Rusya, 13 kişinin yaralanmasına neden oldu. Kiev Askeri İdaresi Bqşkanı Sergey Popko, Rus ordusunun 14 gün aradan sonra Kiev'e füze saldırısı yaptığını açıkladı. Ukrayna Hava Kuvvetleri Komutanı Mykola Oleshchuk, saldırıda bir Kinzhal bir İskender balistik füze ile 29 seyir füzesinin düşürüldüğünü açıkladı.

Ukrayna İki Rus Gemisine Vurdu! Ukrayna İki Rus Gemisine Vurdu!

Rus ordusu 44 gün aradan sonra Kiev'e füze saldırısı gerçekleştirdi. Düzenlenen saldırıda 13 kişinin yaralandığı belirlendi. Saldırıda sanayi sitesi, konutlar ve bir anaokulun zarar gördüğü belirlendi. Rusya'nın saldırıda seyir füzeleri ve Balistik Füze ile stratejik bombardıman uçakları kullandığı, füzeleri çeşitli yönlerden şehri hedef aldığını söyleyen Popko, 13 kişinin yaralandığını duyurdu.

31 Rus Füzesi Düşürüldü

Ukrayna Hava Kuvvetleri Komutanı Mykola Oleshchuk, şehri hedef alan Kinzhal ve İskender Balistik Füze ile 29 seyir füzesinin tamamıyla düşürüldüğünü açıkladı. Kiev Belediye Başkanı Vitali Klitschko da düşürülen füze parçalarının sanayi sitesine konutlara ve bir anaokula isabet ettiğini duyurdu. Bazı yerlerde ise yangın çıkarken bazı yerlerde park halinde pek çok araç kullanılamaz hale geldi.

Rusya'nın 44 gün aradan sonra Ukrayna'nın başkenti Kiev'e bize saldırısı düzenlemesi sonucunda 13 kişinin yaralandığı belirlendi. Ukrayna Hava Kuvvetleri Komutanı Mykola Oleshchuk, saldırıda Kinzhal ve İskender Balistik Füze ile 29 seyir füzesinin düşürüldüğünü açıkladı. Fakat düşürülen füze parçalarının Sanayi sitesi, bir anaokulu ve konutları zarara uğrattığı belirtildi. 44 gün aradan sonra Ukrayna ve Rusya gerilimi sürüyor. İki ülke arasındaki çatışmaları tüm dünya takip ediyor. Rusya Ukrayna'nın başkenti Kiev'e füze saldırısı düzenleyerek 13 kişinin yaralanmasına sebebiyet verdi.