Şimşek Açıkladı: Kirada Yüzde 25 Sınırı Devam Edecek Mi? Şimşek Açıkladı: Kirada Yüzde 25 Sınırı Devam Edecek Mi?

İddialara göre, Ankara Emniyeti'nde görevli üç polis müdürü hakkında başlatılan soruşturmanın Milli İstihbarat Teşkilatı'na devredildiği belirtiliyor. Bu müdürlerin, "Kale" olarak adlandırılan MİT yerleşkesine götürüldüğü iddia ediliyor. Ancak Odatv'ye konuşan kaynaklar, şüphelilerin MİT'te olmadığını belirtti. Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik bu gelişmeler, kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

Dört Gözaltı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne ilişkin dava kapsamında Serdar Sertçelik'in ifadeleri doğrultusunda Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görev yapan 4 kamu görevlisi hakkında gözaltı kararı alındı. Şüphelilerin gözaltına alındığı ve soruşturma işlemlerinin titizlikle yürütüldüğü belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğünden Yalanlama

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü hakkında "yasa dışı dinleme yapıldığı" yönündeki haberlerin ve iddiaların asılsız olduğu ve kesinlikle gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Suçlama Ne?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Ayhan Bora Kaplan suç örgütü olarak bilinen silahlı suç örgütüyle ilgili olarak müebbet hapis cezası talebiyle dava açılan firari sanık Serdar Sertçelik'in medyaya yansıyan ses kayıtlarıyla ilgili bir soruşturma başlatıldı. Üç emniyet görevlisi hakkında "suç işlemek için anlaşmak", "adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs etmek", "görevi kötüye kullanma" ve "suçluyu kayırma" suçlarından devam eden soruşturma kapsamında, şüphelilerin ikametlerinde dijital materyallere el koymak amacıyla dün arama yapıldı.