Gün boyu Pokemon kovalamak şarjı hızlı bir şekilde tüketir. Bu nedenle Pokemon GO oynarken pil tasarrufu yapmak için düşük pil modunu aktif hale getirmek gözle görülür bir fark sağlar. Bunu yapmak için telefonun ayarlarını açmak gerekir. Burada yer alan düşük pil modunu aktifleştirmek sorunu hafifletir. Bu işlemi Pokemon GO oyununu başlatmadan önce gerçekleştirmek gerekir.

Pokemon GO Tasarruf Modunu Aktifleştirin

Adana'dan İstanbul'a yolculuk kaç saat? Ulaşım seçenekleri ve süresi Adana'dan İstanbul'a yolculuk kaç saat? Ulaşım seçenekleri ve süresi

Telefonun düşük pil modu dışında oyunun içinde de tasarruf için bir mod yer alır. Pokemon GO tasarruf modunu aktif hale getirmek pil tasarrufunu önemli ölçüde sağlar. Bu mod aktif halde iken oyunun yenileme hızında düşüş meydana gelir. Buna rağmen yakında yer alan Pokemon için bildirim vermeye devam eder. Pokemon GO tasarruf modunu aktifleştirmek için şunları yapın:

·         Pokemon GO uygulamasını açın.

·         Merkezi Pokeball’a tıklayın.

·         Sağ üstte yer alan seçeneklere tıklayın.

·         Pil tasarrufuna tıklayarak tasarruf modunu aktifleştirin.

Arttırılmış Gerçeklik Modunu Kapalı Tutun

Pokemon GO uygulamasının en büyük özelliklerinden biri içinde arttırılmış gerçeklik teknolojisini barındırmasıdır. Gerçekte var olan cisimlerin üzerine nesneler bindirilmesiyle yapılan bu yenilik kullanıcılara büyük bir yenilik sağlar. Pokemon GO arttırılmış gerçeklik seçeneğini devre dışı bırakmak pil ömrünü önemli ölçüde uzatır. Böylece kamera ile dolaşma zorunluluğu kalkmış olur.

Ekran Parlaklığı Seviyesini Azaltın

Pil tasarrufu için en bilinen yöntemlerden biri olan ekran parlaklığını azaltmak Pokemon GO için de etkilidir. Oyunu oynarken ekran parlaklığı seviyesini aşağıya çekmek şarjın daha yavaş tüketilmesi anlamına gelir. Bu sayede daha az enerji harcayan akıllı telefon daha uzun bir kullanım süresine sahip olur.

Taşınabilir Şarj Cihazlarıyla Pokemon GO Oynayın

Oyun deneyimini en üst seviyede yaşamak için tasarruf modunu aktif hale getirmek ve arttırılmış gerçeklik deneyimini kapatmak istemiyorsanız taşınabilir şarj cihazlarından yararlanabilirsiniz. Telefonu sürekli şarj etme imkanı veren bu yöntem ile oyunu kesintisiz bir şekilde oynayıp şarjı düşünmek zorunda kalmazsınız.

Pokemon GO Dışındaki Tüm Uygulamaları Kapatın

Pokemon GO oyunu için en çok tavsiye edilen pil tasarrufu yöntemlerinden biri de uygulamaları kapatmaktır. Arka planda çalışmaya devam eden tüm uygulamalar telefonun pilinden yararlanır. Bu nedenle telefonun şarjı daha hızlı bir şekilde tükenir. Aynı zamanda Pokemon GO haritayı kullandığı için bunun dışındaki harita uygulamalarını kapatmak önerilir.