Şırnak'ta kuyumculuk yapan S.İ.'yi bir dolandırıcı, kendisini hakim olarak tanıtarak para istedi. Aynı anda Adana'da taksi durağı sahibi Murat Polat'ı arayan başka bir dolandırıcı ise eczacı olduğunu iddia edip, Mersin'e ne kadar ücret karşılığında götüreceğini sordu ve hesap numarası istedi.

Uzmanından Kurban Eti Önerisi: İlk Gün Adana Kebap Yapmayın Uzmanından Kurban Eti Önerisi: İlk Gün Adana Kebap Yapmayın

Dolandırıcılar daha sonra Şırnak'taki kuyumcuya, istedikleri 180 bin TL'yi Adana'daki Murat Polat'ın hesabına göndermesini söylediler. Eczacı olduğunu iddia eden dolandırıcıya Adana-Mersin arası için 4 bin TL teklif eden Murat Polat, hesabına 180 bin TL yattığını görünce durumdan şüphelendi.

Sabah'ın haberine göre, eczacı olduğunu iddia eden dolandırıcıya yüksek meblağın sebebini soran Polat, "Bizim bir işimiz çıktı. Sen Mersin'e git, aracına ilaç yükleyecekler. Paranın 176 bin lirasını göndereceğim banka hesabına aktar. İlaçları da Adana'ya getir" cevabı aldı. Durumdan şüphelenen Polat, 180 bin lirayı çektikten sonra İl Emniyet Müdürlüğü'ne giderek ihbarda bulundu.

Hakim Olarak Tanıttı

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Dolandırıcılık Büro Amirliği'ne başvuran Polat, dolandırıcılıkta 'hesapçı' olarak kullanıldığını öğrendi. Polis, yaptığı incelemeler sonucunda, paranın Şırnak'ın Cizre ilçesindeki kuyumcu S.İ. tarafından gönderildiğini tespit etti. Ekipler, S.İ.'yi arayan ve kendisini Şırnak Adliyesi'nde hakim olarak tanıtan bir şüphelinin, "Annem hastaneye kaldırıldı, acil paraya ihtiyacım var. Parayı hesabıma gönderin, bir kişiyle altınları size ulaştıracağım" diyerek dolandırdığını ortaya çıkardı.

Para Geri Gönderildi

Polis ekipleri, Polat ile birlikte banka şubesine giderek, dolandırılan 180 bin lirayı kuyumcu S.İ.'nin hesabına geri gönderdi. Şırnak polisi ise dolandırıcılık şüphelilerinin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.