A Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası F Grubu'nda Portekiz'e 3-0 yenilerek önemli bir mağlubiyet aldı. Maçın ardından teknik direktör Montella, özellikle Arda Güler'i neden oynatmadığına dair açıklamalar yaptı. Montella, İsmail Yüksek'in büyük bir sakatlıktan döndüğünü ve henüz 90 dakika oynamaya hazır olmadığını belirterek, "İsmail'e zaman tanıdık ve tamamen iyileşmesini bekledik" dedi.

Montella, Arda Güler hakkında ise şunları söyledi: "Arda konusunda gerçekten üzgünüm. Arda çok yorgundu ve sakatlanma riski taşıyordu. Onu oyuna alırken bu durumu göz önünde bulundurdum. 3-0 gerideyken bir gol atabileceğimiz umuduyla oyuna aldım."

Fenerbahçe, Süper Kupa Maçında Sahadan Çekildi: Şampiyon Galatasaray! Fenerbahçe, Süper Kupa Maçında Sahadan Çekildi: Şampiyon Galatasaray!

Montella, kaleci seçimleri hakkında da açıklamalarda bulundu: "Üç tane iyi kalecimiz var. İtalya maçında Altay Bayındır iyi performans sergiledi. Galler maçında da sonradan oyuna girip iyiydi. Ancak bu sabah Mert Günok'un sakatlığıyla uyandık ve Altay'ı tercih ettik. Almanya maçında da iyiydi. Üç kalecimiz de güven veriyor. Bir şeyler ters gittiğinde ilk olarak Milli Takım'ın hocası eleştirilir, bunun farkındayım. Karar verirken elimdeki bilgileri ve durumu değerlendiriyorum."

Altay Bayındır ve Samet Akaydın'ın performanslarıyla ilgili bir soruya ise Montella, "Maçla ilgili konuşmak daha doğru olur. Aslında kötü bir oyun sergilemedik. İlk 20 dakikada gole çok yaklaştık. Bu seviyedeki rakiplere karşı erken gol bulamazsanız işiniz zorlaşıyor. İlk golden sonra moralimiz düştü, toparlanmaya çalışırken ikinci gol geldi. Sonuna kadar mücadele ettik ama yeterli olmadı" yanıtını verdi.