Yüz kısmında oluşan minik kırışıklıklar ve sarkmalar, bazı zamanlarda kişilerin rahatsızlık duymasına neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda kişiler mini yüz germe işlemi ile daha genç bir görünüşe sahip olmak mümkündür.

Lift Mini Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Belirli bir yaşa geldikten sonra kişilerin yüzünde hafif kırışmalar ve sarkmalar meydana gelmektedir. Hafif sarkmış olan cilt, mini yüz germe işlemi ile eski haline gelmektedir. Bu işlem ile sarkan deri yukarı çekilmektedir.

Lift Mini Yüz Germe’nin Avantajları Nelerdir?

Bu işlem sonucunda herhangi bir ameliyat izi kalmamaktadır. İşlem için kulak arkasında ya da boyun kısmında herhangi bir iz olmamaktadır. Genellikle kesikler kulak içine ve saç sınırı gibi alanlara yapılmaktadır. Kesilen yerlerden içeri girilerek deri yukarı çekilmektedir.

Mini Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mini yüz germe işleminin yapılması için kulak memesinin ön kısmından, saçlı deri kısmına kadar bir kesik yapılmaktadır. Bu kesi 5 – 7 santimdir ve mini yüz germe ameliyatı ile cilt altında sarkmış olan tabaka yukarı doğru çekilmektedir.

Mini Yüz Gerdirme Ameliyatı ile Neler Düzeltilir?

Yüz kısmında az miktrada sarkma ve kırışıklık olan kişiler, bu işlem ile bu sorunlarından kurtulabilmektedir. Genellikle belirli bir yaşa gelen kişiler için uygun olan mini yüz germe ameliyatı, ciltteki sarkmaları büyük oranda düzeltmektedir.

Yüz germe ameliyatı sırasında gözaltı torbaları, ya da elmacık kemiklerine de yağ enjeksiyonu gibi işlemler uygulanabilmektedir.

Gıdı Estetiği Nedir? Neden Sarkar?

Boynun alt kısmında fazla yağ birikmesi nedeni ile gıdı oluşmaktadır ve bu gıdı sarmaktadır. Fazla kilosu olan ve diyete rağmen yağları erimeyen kişiler, gıdı liposuction işlemi ile bu yağların alınmasını sağlayabilir.

Gıdı Estetiği Kimlere Uygulanır?

Gıdı estetiği genellikle gıdı kısmında kalıcı yağların birikmesi ile sarkmaktadır. Bu bölgedeki yağlar kalıcı olabilmektedir ve bu durumdan şikayetçi olan kişiler gıdı liposuction işlemi ile kalıcı yağlarından kurtulabilmektedir.

Son Moda Kadın Pantolon Satın Almak İçin Ne Yapmalı? Son Moda Kadın Pantolon Satın Almak İçin Ne Yapmalı?

Gıdı Estetiği Hangi Durumlarda Gereklidir? İyileşme Süreci Nasıldır?

Kilo vermesine ve diyet yapmasına rağmen gıdı kısmındaki yağları erimeyen ve bu durumdan şikayetçi olan kişiler, gıdı liposuction işlemi yaptırabilir. Bu işlem sonrasında kişiler, daha keskin yüz hatlarına ve belirgin bir yüze sahip olmaktadır.

Göz Kapağı Düşüklüğü Nedir?

Göz kapağının düşük olması, genellikle genetik bir durumdur. Bazen dış etkenlerden dolayı da göz kapağı düşüklüğü meydana gelebilmektedir. Göz kapağı düşüklüğü olan kişilerin göz kapağı, göz bebeğini daha fazla kapatmaktadır.

Göz Kapağı Düşüklüğü Neden Olur?

Göz kapağının düşük olması, genellikle genetik nedenlerden dolayı meydana gelmektedir. Anne karnında göz kapağını tutan kısmın gelişmemesi nedeni ile göz kapağı düşüklüğü meydana gelmektedir. Göz kapağı, diğer göz kapağına oranla daha kapalı durmaktadır.

Göz Kapağı Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

Yaşın ilerlemesi ile göz kapakları kırışmaya ve gergin yapısını kaybetmeye başlamaktadır. Bu durumda göz kapakları düşmeye başlamaktadır. Kirpiklerin üzerine yığılmalar olmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Sonrası İyileşme Süreci

Göz kapağı düşüklüğü için belirli çözüm yolları bulunmaktadır. Bunlardan biride oldukça kolay olan göz kapağı estetiği işlemidir. Bu işlem ile düşen göz kapakları kısa bir sürede kaldırılmaktadır.

Göz kapağı doğuştan düşük olan ya da yaşlanma ile göz kapağının düşmesinden şikyateçi olan kişiler, göz kapağı estetiği ile bu sorunlarına biz çözüm yolu ve bir tedavi yöntemi bulabilmektedir.

İşlem kısa bir süre içerisinde gerçekleşmektedir. Tedavi sonrasında yaşanan belirtiler bir hafta içerisinde geçmektedir ve göz kapağı estetiği olan kişiler 10 gün sonra makyaj ile morlukları gizleyebilir.