Kurban bağışı faaliyetleri devam ederken bu sene bağış içi en çok tercih edilen derneklerden birisi Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olmuştur. Kurban bayramının yaklaşmasıyla birlikte birçok kişi kurban bağışlarını gerçekleştirmek için güvenilir kurum, kuruluş ve dernek arayışına girdi.

Kurban Bağışı Fiyatları Ne Kadar?

Kurban bayramının ruhunu ve atmosferini bağışla taçlandırmak isteyen kişiler güvenilir bir dernek arayışına girdi.  Özellikle büyük şehirlerde kurban kesmek, depolamak ve dağıtımını yaparak bağışlamak gibi konular oldukça zorlaştı. İnsanlar ihtiyaç sahiplerine ulaşmak konusunda büyük zorluk yaşarken, kent hayatında kurbanlarını keserek bölebilecekleri yerler bulmakta da zorluklar yaşıyorlar. Bu sebeple güvenilir dernek, kurum ve kuruluşlar üzerinden bu bağışların gerçekleştirilmesini isteyen vatandaşlar arayışa başladı. Bu nedenle karşılarına çıkan Yedi Başak İnsani Yardım Derneği köklü geçmişi ve yıllardır sürdürdüğü bağış geleneği sayesinde bağışçılarına yol göstermeye devam ediyor.

Bu alanda yapılan birçok yardım faaliyeti ile birlikte yurt içinde ve yurt dışında kurban bağışı yapmaya devam ediyor. Yedi Başak İnsani Yardım Derneği yurt içinden ve yurt dışından da bağışlarını kabul ederek yine yurt içi ve yurt dışı ülkelere kurban bağışı olarak ulaştırıyor. Bu sene Kurban hisse bedeli 4 ayrı fiyat kategorisi üzerinden belirlendi. Yurt dışı Afrika kurban bağışı Hisse bedeli 3.500 TL, Yurt dışı Afrika küçükbaş ve Deve bağışı Hisse bedeli 4.000 TL, Yurt dışı Afganistan, Bangladeş ve Yemen Hisse Bedeli 5.500 TL olarak belirlendi.

Krbn

Afrika’da Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Yurt dışı kurban bağışı Afrika Hisse bedeli 3.500 TL, Yurt dışı Afrika küçükbaş ve Deve bağışı Hisse bedeli 4.000 TL olarak belirlenirken özellikle Afrika bölgesinde ihtiyaç sahibi insanlara ulaşılması konusunda önemli bir çalışma sürdürmeye devam ediliyor. Afrika bölgesinde yüzyıllardır devam eden kuraklık ve gıdaya erişim sorunlarının kurban bayramı vesilesiyle etkilerinin halk üzerinde azaltılması planlanıyor. Bu bölge için yıl boyu Adak, Akika, Nafile ve Şükür kurbanlarının kesimi de devam ediyor. Yurt dışı nafile kurban hisse birinci bölge 3.500 TL, Yurt dışı Akika kurban hisse birinci bölge 3.500 TL, yurt dışı adak kurban hisse ikinci bölge 5.500 TL olarak dernek tarafından belirlenen ücretlerin, bağış toplama kanalları üzerinden derneğe aktarılmasının ardından istikrarlı bir bağış süreci geçirilmesi planlanıyor. Bu sayede bölgede bağış konusunda bir devamlılık sağlanmaya ve istikrarlı bir gıda kalkınması yaşatılmasına özen gösteriliyor. Afrika bölgesinde yaşanan susuzluk ve kuraklık konularının da çözülebilmesi bakımından Afrika ülkelerine su kuyusu açılması konusundaki projeler de yıl boyunca devam ediyor. Suyun olmadığı veya çok az olduğu bölgelerde yaşanacak hijyen eksikliği ve sağlık sorunlarının önüne geçilebilmesi için de sağlık alanında, eğitim ve katarakt ameliyat gibi birçok operasyon için de yıl boyu bölge için yardımlar götürülmeye devam ediliyor. Yedi Başak İnsani Yardım Derneği bu sene de ‘’kurbanım kardeşime’’ sloganıyla çıktığı yolda kararlılıkla yürümeye devam ediyor.

Kurban 2

Yurtdışı Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

‘Kurbanım kardeşliğe’’ sloganıyla çıktığı yolda yurt içi yurtdışı fark etmeksizin kurbanlarını hayırlara dağıtan Yedi Başak İnsani Yardım Derneği birçok alanda yardımlarını yurtdışına ulaştırmaya devam ediyor. Özellikle savaş, afet ve deprem bölgelerine gönderdiği bağışlar sayesinde birçok insanın hayatına dokunmayı başaran Yedi Başak kurban ayında da kurban bağışlarını bölgelere ulaştırmaya devam ediyor. Yurt dışı kurban bağışı   alanında nafile kurban hisse birinci bölge 3.500 TL (Üç Bin Beş Yüz Türk Lirası), Yurt dışı Akika kurban hisse birinci bölge 3.500 TL(Üç Bin Beş Yüz Türk Lirası),  yurt dışı adak kurban hisse ikinci bölge 5.500 (Beş bin beş yüz Türk Lirası) TL olarak belirlenmiştir.  Kurban hisse bedeli 4 ayrı fiyat kategorisi üzerinden belirlendi. Yurt dışı Afrika kurban bağışı Hisse bedeli 3.500 TL, Yurt dışı kurban bağışı Afrika küçükbaş ve Deve bağışı Hisse bedeli 4.000 TL, Yurt dışı Afganistan, Bangladeş ve Yemen Hisse Bedeli 5.500 TL, Gazze (Filistin)  kurban bağış Hisse bedeli 7.500 TL, Türkiye Yurt içi kurban ve Suriye kurban bağış fiyat bedeli bölge ise 11.500 TL olarak dernek tarafından belirlendi.  Bu ücretleri yatırmak için  Dernek merkezlerine ve temsilciliklerine kurban bağışınızı yapabilirsiniz. Ayrıca https://www.yedibasak.org.tr/ adresinden online bağış yapabilir,  bağışınızı sitemizde yer alan banka hesap numaralarımıza iletişim bilgilerinizi ve kurban açıklamanızı yazarak havale/EFT ile yapabilirsiniz. Yardımlarınızı TRY, ABD Doları, İngiliz Sterlini ve EURO cinsinden gerçekleştirebilirsiniz.

KurbanKurban 3Kurban4

Eğitim Sen: Baskılar Bizi Yıldıramaz, Mücadelemiz Sürecek Eğitim Sen: Baskılar Bizi Yıldıramaz, Mücadelemiz Sürecek