Vücutta bir çok işlevin sağlanmasından hormonlar sorumludur. Hormonların üretimi ise iç salgı bezleri sağlar. Endokrin bu sistemleri oluşturmaktadır ve hipofiz, tiroit, yumurtalık ve böbrek üstü bezleri de bunlar içerisindedir. Konya şehir hastanesi en iyi endokrinoloji doktoru da bu sistemdeki tüm hastalıklara bakmaktadır.

Konya şehir hastanesi en iyi endokrinoloji doktoru metabolizma ve endokrine bağlı tüm hastalıkları inceler. Endokrinoloji, hormonlarla ilgili tüm hastalıklılara bakan bilim dalıdır. Bu alanda oluşan hastalıklar ise genellikle hormonların az veya çok salgılanmasından ötürü ortaya çıkar. Bununla birlikte vitamin eksiklikleri de hormonal hastalıklara neden olan durumlar arasındadır. Bu tür metabolizma hastalıkları için ise endokrinoloji doktoruna başvurmak gerekir.

Endokrinoloji Hastalıkları Nelerdir?

Metabolizma ve hormonsal hastalıkların incelendiği bilim dalı endokrinolojidir. Bu alanda ayrıca doğuştan ortaya çıkan hormonsal hastalıklarda tedavi edilir. Endokrinoloji hastalıkları için en doğru tedavi işlemleri ise alanında uzman kişiler tarafından uygulanır. Konya şehir hastanesi en iyi endokrinoloji doktoru, alanında uzmandır ve hastalıkları uygun biçimde tedavi eder. Bu hastalıklar, obezite ve şişmanlık olabilir. Ayrıca insülin direnci durumları ve hipertansiyon da bu hastalıklar arasındadır. Hormonsal ve metabolizmaya bağlı olan bu hastalıklar, tedavi edilmezse daha kötü sonuçlar doğurabilir. Bu hastalıkların tedavisi ise ilk aşamada ilaç ile yapılmaktadır. Eğer ciddi bir durum söz konusu ise gözlem altında tedavi edilmektedir.

Endokrinoloji Hastalıklarının Çözümü

Metabolizma ve hormonsal hastalıklar, bireylerde kötü sonuçlar doğurabilir. Ağır hastalıklara neden olan bu durumlardan biri de düzensiz beslenmedir. Bu nedenle obezite veya anokresiya hastalıkları ortaya çıkabilir. Endokrinoloji hastalıkları alanı içerisinde olan bu durumlarda ise önlem alınması gereklidir. Bu alanda incelenen diğer hastalıklar ise böbrek üstü bezi hastalıkları ve kan yağları metabolizması sorunlarıdır.