Makalemizde Konya Karatay Şehir Hastanesi en iyi kardiyoloji doktoru kim, kardiyoloji nedir ve hangi bölümlere bakar bunları inceleyeceğiz.

İstanbul Başakşehir Cam ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Plastik Cerrahi Doktoru İstanbul Başakşehir Cam ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Plastik Cerrahi Doktoru

Konya Karatay Şehir Hastanesi en iyi kardiyoloji doktoru yazımızda sizlere gerekli olan bilgileri sunacağız. Konya Karatay Şehir Hastanesi'nde kalp damar uzmanlarına en iyihizmeti verebilmek amacı ile  Konya Belediye Hastanesi'nde görev yapan doktorlar bu alanda en iyi uzmanlardan oluşmaktadır. Bilim ve teknolojideki gelişmeler göz önüne alındığında, modern tıbbın kazandırdığı en iyi sağlık alışkanlıklarına göre yapılan çalışmalar sayesinde hasta memnuniyeti çok yüksektir. Konya Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde son teknoloji tıbbi ekipman ve cihazlar kullanılmaktadır. Uygulama alanında uzman bir kadro ile profesyoneller tarafından yürütülmektedir. Nitelikli ve deneyimli bir doktorun rehberliğinde kalp damar hastalığı olan hastaları tedavi eden Konya Karatay Şehir Hastanesi, verdiği hizmetler açısından çok değerli bir hastanedir.

Kardiyoloji Nedir?

Şimdi de kardiyoloji nedir? buna bakalım. Kardiyoloji, Kalp ve dolaşım  hastalıklarının tanı ve tedavisi ile ilgilenen  bilim dalına kardiyoloji denir. Artık bağımsız kardiyoloji, daha önce dahiliyenin bir alt alanı olarak belirlenmişti. Yorgunluk, nefes darlığı, öksürük, morarma, çarpıntı, bayılma, gece idrara çıkma, ödem, şiddetli göğüs ağrısı gibi memnuniyetsizlikleri olan hastalar kardiyoloji bölümüne başvururlar.

Kardiyoloji Hangi Bölümlere Bakar?

Kardiyolojiyi açıkladıktan sonra şimdi de kardiyoloji hangi bölümlere bakar? sorusunu inceleyeceğiz. Kardiyoloji, kalp temizliği, kalpte normalin dışında atışlar, kalpte meydana gelen çarpıntılar, kalp yetmezliği, kalbi vesleyen damarlarda meydana gelen daralma ya da tıkanma, kalp kapaklarının daralması gibi  çeşitli bölümlere bakmaktadır. Kardoyoloji kliniğinde, kalıcı kalp pili, sol-sağ kalp kateterizasyonu gibi farklı tetkik ve tedaviler yapılmaktadır.

Yapılan araştırmalara göre Konya Karatay Şehir Hastanesinde birçok kardiyoloji doktoru yer almaktadır. Bu doktorların hepsi de birbirinden değerli ve kaliteli doktorlardır Ancak bu doktorlar arasında en iyi olanı Uzm. Dr.Şükrü KARAASLAN olarak bilinmektedir. Yine de sizinde araştırmanızda fayda vardır.