Konya Karatay Şehir Hastanesi en iyi çocuk nefrolojisi doktoru 0 - 18 yaş arası çocuklar için tedavi desteği verir.

Konya Karatay Şehir Hastanesi en iyi çocuk nefrolojisi doktoru çocukların böbreklerinde ortaya çıkan sorunları tedavi eder. Çocuklarda ortaya çıkan gelen böbrek - üriner sistem hastalıklarıyla bu bölüm ilgilenir.Erişkin döneminde görülecek böbrek hastalıklarının bazıları çocukluk döneminde ortaya çıkabilir. Bu yüzden çocuk nefroloji tarafından gerekli tanıların yapılması önemlidir. Böbrek, idrar yolu ve mesane hastalıkları uzman doktor tarafından tedavi edilir.

Çocuk nefroloji bölümünde uzman doktor, böbrek hastalıkları başta olmak üzere üriner sistemi etkileyen tüm rahatsızlıklarla ilgileniyor.

Çocuk Nefrolojisi Tanı Ve Tedavi

Rahatsızlıkları sebebiyle bölüme başvuran hastaları uzman doktor dinler ve gerekli tetkikleri gerçekleştirir. Hastada ortaya çıkan hastalığın boyutuna göre ayakta ya da yatarak tedavi uygulamalarına başlanır.

Böbrek sisteminde görülebilecek sorunlar Çocuk nefrolojisi bölümünden randevu alarak tedavi edilir. Hastalığın durumuna göre tedavi uygulamaları değişiklik gösterebilir. Çocuk nefroloji bölümü tarafından belli periyotlarda kontrol işlemleri gerçekleştirilir. Çocuk nefroloji bölümü Konya Karatay Şehir Hastanesinde yer almaktadır. Randevu sistemi ile çalışmasını sürdüren hastane uzman doktorlarıyla sizleri bekliyor.

Çocuk Nefrolojisi Hangi Hastalıklara Bakar?

Pediatrik nefroloji doktoru şu hastalık gruplarıyla ilgileniyor;

·         Böbrek parankim hastalıkları,

·         Glomerüler hastalıklar,

·         Tubulointerstisyel hastalıklar,

İstanbul Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Çocuk Kardiyolojisi Doktoru İstanbul Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Çocuk Kardiyolojisi Doktoru

·         Böbrek kistik hastalıklar

·         Böbrek tutulumları

Hastalıkların tanısı için laboratuvarlarda kan ve idrar tetkikleri gerçekleştirilir. Gerekli görüldüğünde, ultrasondan destek alınır.

Konya Şehir Hastanesi Çocuk Nefrolojisi Randevu Al

Böbrekler herhangi bir nedenden dolayı bozulabilir. Bu nedenle kısa sürede müdahale gerekir. Konya Karatay Şehir Hastanesi çocuk nefrolojisi doktoru randevu www.mrhs.gov.tr adresini ya da ALO 182 hattını arayabilirsiniz. Konya Karatay Şehir Hastanesi Çocuk Nefroloji bölümünde böbrek ve idrar yolları hastalığı ile ilgili tüm problemler tedavi edilir.