Konya Karatay Şehir Hastanesi en iyi beyin cerrahisi doktoru son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihazlarıyla gerekli tedavi desteğini verir.

Konya Karatay Şehir Hastanesi en iyi beyin cerrahisi doktoru çocuklar için gerekli tedavi desteğini sunabiliyor. Şehir hastanelerinin de kurulmasıyla beraber Çocuk Cerrahisi Kliniğinde iyileştirmeler gerçekleştirildi. Çocuk Cerrahisi Kliniğinde yer alan tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile Çocuk Cerrahisi alanına giren tüm hastalıkların tedavisi amaçlıyor.

İstanbul Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Göğüs Hastalıkları Doktoru İstanbul Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Göğüs Hastalıkları Doktoru

Çocuk Cerrahisi Nedir?

0- 16 yaş arası çocukların cerrahi tedavi gerektiren hastalıklarının iyileştirilmesinde görev alan birime çocuk cerrahisi adı verilir. Çocukların cerrahi hastalıklarının tanı ve tedavisi ile ilgilenen doktorlar bu konuda dikkatli bir şekilde davranır. Çocuklara ait dokuların daha hassas olması müdahalelerin önemini de arttırmaktadır.

·         Çocukların ameliyatında kullanılan aletler farklıdır.

·         Çocukların anestezi işlemi yetişkinlerden farklıdır.

·         Yenidoğan cerrahisi için özel uzmanlık gerekir.

Çocuk cerrahisinde çocuk psikolojisi de önemlidir. Çocukların muayene sırasında rahatsızlıklarını net bir biçimde söyleyememesi doktorların önemini daha da arttırmaktadır. Çocuk cerrahları aynı zamanda bebek doğmadan önceki süreçte görev almaktadır.

Çocuk Cerrahisi Birimi Hangi Hastalıklara Bakar?

Çocuk cerrahisi birimi geniş bir tedavi kapsamını içerisine almaktadır. Ayrıca bu bölüm diğer sağlık birimleri ile iş birliği halinde çalışır. Çocuk cerrahisi alanları şu şekildedir;

·         Solunum sistemi hastalıkları,

·         Sindirim sistemi hastalıkları,

·         Baş ve boyun cerrahisi,

·         Hormonal hastalıklar,

·         Kanser hastalıkları

Yenidoğan Çocuk Cerrahi Hastalıkları

Fetüsün gelişimi sırasında genetik problemler, anomaliler ve fonksiyon bozukluklarına yenidoğan cerrahisi bakar.

Konya Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Randevu Al

Konya Karatay Şehir Hastanesi en iyi beyin cerrahisi doktoru randevusu almak için Alo 182 hattını arayabilirsiniz. İnternet üzerinden randevu talep etmek için www.mrhs.gov.tr adresini kullanabilirsiniz.