Konya Karatay Şehir Hastanesi, alanında üstün donanıma sahip olan uzman doktorlarıyla ve gelişmiş tıbbi donanım ile sizlerin hizmetinizdedir.

Şehir Hastanesi Nedir?

Bünyesinde her türlü sağlık hizmetinin bulunduğu, gelişmiş tıbbi donanım ile çevresindeki hastaların tüm sağlık ihtiyacını karşılamak amacıyla Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak Türkiye’nin birçok ilinde kurulan şehir hastaneleridir. Şehir hastaneleri; devlet hastaneleri ve eğitim araştırma hastanelerinde farklı olarak bölgesel amaçlı kurulmuştur. Alanında son derece uzman doktor kadrosuyla ve gelişmiş, yenilikçi teknolojisiyle insanlara hizmet vermektedir.

Konya Karatay Şehir Hastanesi Kapasitesi

5 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla hasta kabulüne başlayan Konya Karatay Şehir Hastanesi, geniş kapasitesiyle hastalarına hizmet vermektedir. Toplamda 421 bin 566 metrekare kapalı alana sahip olan Konya Karatay Şehir Hastanesi’nde 1250 adet yatak bulunmaktadır. Bu şehir hastanesi 380 polikliniğe, 49 ameliyathaneye sahiptir. Hastalara kolaylık sağlamak amacıyla da 2923 adet kapalı otopark, 188 açık otopark ve hava ambulansları için de helikopter pisti bulunmaktadır. Konya Karatay Şehir Hastanesi doktorları, gelişmiş teknoloji ve tıbbi donanım ile sizlere her sağlık alanında üstün hizmet sağlamaktadırlar.

Konya Karatay Şehir Hastanesi Özellikleri

Konya Karatay Şehir Hastanesi hem Konya’ya hem de çevre illerin sağlık alanlarına önemli katkılar sağlamaktadır. Buna ek olarak da yurt dışından da hasta kabulü hizmeti vermektedir. Bu durumda Konya Karatay Şehir Hastanesi’nin ülke ekonomisindeki payı önem kazanmaktadır. Ayrıca yaşanılan bu zorlu pandemi sürecinde bu şehir hastanesinin insanlara katkısı oldukça da fazladır. Konya’nın Meram ilçesinde bulunan şehir hastanesinin yerleşkesi, tamamen pandemi hastanesi hizmeti vermektedir. Konya Karatay Şehir Hastanesi, alanında uzman doktorlarıyla ve yatak kapasitesiyle hastalarına Kovid-19 salgınında büyük destek olmaktadır.