Kocaeli Şehir Hastanesi 30 Kasım 2021 tarihinde açılarak Marmara Bölgesi'nin büyük bir kısmına hizmet verecektir. Kadın Doğum bölümü gibi pek çok alanda hizmet sunmayı planlamaktadır.

Kocaeli Şehir Hastanesi'nin 30 Kasım 2021'de açıklanacağı duyuruldu. Hastane'nin yapımında %75'i tamamlanmış görünmektedir. Zamanında açılması için tüm çalışmalar kesintisiz devam etmektedir. Kocaeli Şehir Hastanesi'nde günlük ayakta tedavi 12.530 olarak düzenlenmiştir. Ayrıca hastane 3.858 çalışan personeli ile vatandaşlara hizmet sunmayı hedeflemektedir. Kocaeli Şehir Hastanesi toplamda 47.000 kişiye hizmet vermeyi amaçlıyor. Hastane’nin kapalı alanı 388.585 m2’dir.

Kocaeli Şehir Hastanesi’nin bir an önce tamamlanması için çalışacak personellerin sayısında her geçen gün artış görünmektedir. Kadın Doğum alanı başta olmak üzere pek çok alanda hizmet verecektir. Aynı zamanda hastaneye ait online randevu sistemleri de oluşturulmaya başlandı. Bu randevu sistemi sayesinde online olarak dilediğiniz doktordan dilediğiniz gün için kolaylıkla randevu oluşturabileceksiniz. Kocaeli’nin en büyük en geniş kapsamlı şehir hastane olacak ve açılışından itibaren yoğunlukla hizmet vereceği beklenmektedir.

Hastanede görev yapacak doktorların tümü alanında uzman hekimlerdir. Türkiye’nin en başarılı doktorları bu hastanede hizmet verecektir. Kocaeli’nde ve çevre illerden hastaların geleceği düşünülmektedir. 1.218 yatak kapasitesine sahip olarak Marmara Bölgesi’nin en büyük hastanesi olarak tarihe geçecektir. Şu an için hastane’nin %75,2’si tamamlanmıştır. Kasım ayının sonunda açılması beklenen hastanede hız kesmeden çalışmalar devam etmektedir. Günümüzde yaşanan Covid-19 salgın hastalığı ile mücadele pek çok ilimizde farklı aylarda yeni hastanelerin açılışları olacaktır. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastalık ile mücadele de Türkiye’yi en iyi onuma getirmeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda yeni hastaneler ve yeni personellere ihtiyaç duyulmaktadır.

Kocaeli Şehir Hastanesi Randevu

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi  En İyi Endokrinoloji Doktoru İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi  En İyi Endokrinoloji Doktoru

Hastane hizmet vermeye başladığında hangi bölümden ve hangi doktor randevu alacağınızı netleştirin. Ardından MHRS online randevu alma sitesi üzerinden ya da 182 randevu merkezini arayarak kolayca randevunuzu oluşturabilirsiniz.