Kocaeli ilinde bulunan ya da diğer illerden gelen kişiler tarafından, Kocaeli şehir hastanesi en iyi çocuk kardiyolojisi doktoru hakkında araştırmalar yapılmaktadır.

Çocuk kardiyolojisi bölümü, anne karnında bulunan bebeklerin kalplerinden başlayarak, 18 yaşında yetişkin bir birey olana dek geçen süredeki çeşitli kalp rahatsızlıklarının tanı ve tedavileri ile ilgili olan bilim dalı olmaktadır. Çocuk kardiyolojisi doktoru anne karnındaki bebeklerde görülebilen kalp bozukluklarının, tanısında ve tedavi sürecinde etkili olmaktadır.

 Bebeklerde görülen bazı kalp anomalileri, klinik muayeneler ile geçebiliyorken bazıları ise ameliyat ile düzelebilmektedir. Böyle bir durumda vakit kaybetmeden bir çocuk kardiyolojisi doktoruna tedavi olunması gerekir. Çünkü kalp bozukluklarında erken tanı ve tedavi işlemlerinin gerçekleştirilmesi, hayati açıdan önemi taşımaktadır.

Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Çocuk Kardiyolojisi Doktoru Tanısal Yöntemleri Nelerdir?

Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Enfeksiyon Hastalıkları Doktoru Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Enfeksiyon Hastalıkları Doktoru

Çocukluk dönemlerinde görülen kalp rahatsızlıklarının, tanı işlemleri oldukça önemlidir. Bu noktada en iyi çocuk kardiyolojisi doktoru tanısal yöntemleri konusu gündeme gelmektedir. Çocuk kardiyolojisi doktoru tarafından ailenin öyküsü dinlenerek, fiziki muayene yapılmaktadır. Doktor tarafından gerekli görülen durumlarda ise, doğru bir tanı için bazı tanı yöntemleri istenebilir. Bu yöntemler açıklanacak olursa, şu şekilde sıralanabilir;

·         Kalp kateterizasyonu ve anjiyografisi

·         Kalp elektrokardiyografisi

·         Holter EKG

·         Telekardiyografi

·         Ekokardiyografi

·         Renkli Doppler Ekokardiyografi

·         Elektrofizyoloji

·         Efor Testi

Bütün bu tanı yöntemleri en iyi çocuk kardiyolojisi doktoru tarafından gerçekleştirilir. Böylelikle başarılı bir tanı işleminin uygulanması sağlanır. Çocuk kardiyolojisi bölümünden istenilen gün ve saatte randevu alabilmek için, alo 182 hattını arayarak bir randevu talebi oluşturulması mümkündür. Sonrasında çocuklarda meydana gelen çeşitli kalp rahatsızlıklarının tanısı ve tedavisi için, uzman çocuk kardiyolojisi doktoru tarafından tedavi olabilme imkânı elde edilebilir.