Çocuklarda herhangi bir sebepten dolayı gelişen enfeksiyon durumlarında, Kocaeli şehir hastanesi en iyi çocuk enfeksiyon doktoru hakkında araştırmalar yapılır.

Çocuk sağlığı ve hastalıkları alanının yan dallarından bir tanesi olan çocuk enfeksiyon hastalıkları, çocukluk dönemlerinde virüs, bakteri, parazit ve mantar gibi çeşitli enfeksiyonlar nedeniyle ortaya çıkmış olan hastalıkların tedavisi ile ilgilenmektedir.

Uzman en iyi çocuk enfeksiyon doktoru, çocuklarda ortaya çıkan enfeksiyon durumunun tanısı için ilk önce poliklinik muayene gerçekleştirir. Sonrasında ise rahatsızlığın daha net bir şekilde anlaşılabilmesi için bazı test ve tahliller istemektedir. Yapılan test ve tahlillerin sonucuna göre en uygun tedavi yöntemi gerçekleştirilir.

Yapılan tedaviler kapsamında enfeksiyonun giderilebilmesi için aşı yöntemi uygulanabilir. Aşı uygulaması, enfeksiyonlara karşı koruma sağlar.

Ayrıca çocuk enfeksiyon doktoru tarafından immünsistem ile ilgili rahatsızlığı olan çocuklara koruyucu tedaviler uygulanır. Bununla birlikte koruyucu doktor olarak da danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.

Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Çocuk Enfeksiyon Doktoru Hangi Hizmetler Sunmaktadır?

Ülkemizde pek çok kişi tarafından çocuk enfeksiyon doktoru hangi hizmetler sunmaktadır sorusu üzerine çeşitli araştırmalar gerçekleştirilmektedir. Bu sorunun cevabı detayları ile açıklanacak olursa, şu şekilde belirtilebilir;

·         Sık sık enfeksiyon rahatsızlığı geçiren çocuklar değerlendirilmektedir.

Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Enfeksiyon Hastalıkları Doktoru Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Enfeksiyon Hastalıkları Doktoru

·         Salgın hastalıkların yönetimi ile ilgili çalışmalar yapılır.

·         İshal sebebiyle bağırsaklarda meydana gelen enfeksiyonlar ile ilgilenilir.

·         Doğuştan gelen konjenital enfeksiyonlara bakılmaktadır.

·         Hastane sebebiyle oluşmuş dirençli mikroorganizmaların yol açtığı enfeksiyonlarla ilgilenilmektedir.

·         Döküntülü hastalıklarla ilgilenilir.

·         Covid-19 salgını ile ilişkili olan hastalara bakmaktadır.

·         Risk grubundaki ve sağlıklı olan çocuklar için aşılama ve aşı ile ilgili danışmanlık hizmeti verir.

·         Alt ve üst solunum yolu enfeksiyonları ile ilgili tedaviler yapmaktadır.

·         Ateşi olan çocuklar değerlendirilmektedir.