Hakkındaki cinsel taciz iddiaları nedeniyle kariyerinde büyük darbe alan Oscar ödüllü aktör Kevin Spacey, katıldığı programda borçlarının çok fazla olduğunu söyleyerek gözyaşlarına boğuldu.

Piers Morgan Uncensored programında konuşan Spacey, yasal süreçler yüzünden milyonlarca dolarlık borcu olduğunu ve parası kalmadığını söylerken duygusal anlar yaşadı. Ünlü oyuncu, neredeyse hiç parası ve kalıcı bir evi olmadığını belirtti. 64 yaşındaki Spacey, "Bu hafta Baltimore'da yaşadığım eve haciz geldi ve açık artırmayla satılacak. Şu anda nerede yaşayacağımı bilmiyorum. Borcumu ödeyemiyorum" dedi.

Fenomen Mika Raun Ağlayarak Anlattı: Öldüresiye Dövüldüm Fenomen Mika Raun Ağlayarak Anlattı: Öldüresiye Dövüldüm

Sunucu Piers Morgan'ın "İflas mı ettiniz?" sorusuna Spacey, "Birkaç kez iflasımı ilan etmeyi düşündüm ama en azından bugün için bunu atlatmayı başardık. Yeniden ayağa kalkacağım" yanıtını verdi.

Sınırları Zorladım

Kevin Spacey, son yıllarda art arda açılan taciz davaları nedeniyle 2017'de Netflix dizisi House of Cards'tan çıkarılmıştı.

2022'de oyuncu Anthony Rapp'i 14 yaşındayken istismar ettiği suçlaması mahkeme tarafından düşürülmüş, diğer suçlamalardan da aklanmıştı. Ancak, 2008'de bir erkeğe cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla ilgili dava hâlâ devam ediyor.

Suçlamalar nedeniyle oyunculuk kariyeri sona eren Spacey, Piers Morgan’ın YouTube programında, geçmişte sınırları zorladığını ve "birilerine cinsel olarak dokunduğunu" kabul etti. Rıza konusundaki soruya ise "istemediklerini belirtmeleri gerektiğini, o zaman durabileceğini ve kibar olduğunu" söyleyerek yanıt verdi.

Geçmişteki bazı davranışlarının yanlış olduğunu kabul eden ünlü aktör, hesap vermeye hazır olduğunu belirtti. Ancak, birçok kişinin kendisine karşı temelsiz suçlamalarda bulunduğunu da savundu.

Kevin Spacey, 2000 yılında Amerikan Güzeli filmiyle En İyi Erkek Oyuncu Oscar'ını ve 1995 yılında Olağan Şüpheliler filmiyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar'ını kazanmıştı.