Selçuk ilçesine bağlı Pamucak bölgesinde saat 17.00 civarında çam ağaçlarının bulunduğu ormanda yangın çıktı. Yangını fark edenler durumu hemen orman ekiplerine bildirdi.

İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait 4 uçak, 5 helikopter dahil olmak üzere toplamda 9 hava aracı, 10 arazöz, 5 su ikmal aracı ve 5 dozerle yangına müdahale edildi. Aynı zamanda yangın, Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki ormana da sıçradı ve ekiplerin alevlerle mücadelesi sürüyor.


Çeşme'nin Germiyan Mahallesi'nde çıkan yangına havadan 2 uçak ve 1 helikopterle müdahale ediliyor. Aynı zamanda karadan da yangına müdahale devam ediyor.

Bunun yanı sıra, Urla ilçesinin Kuşçular Mahallesi'nde yol kenarında bir yangın çıktı. Otluk alandaki bu yangın nedeniyle İzmir-Çeşme otobanı trafiğe kapatıldı. Yangına müdahale devam ederken uzun araç kuyrukları oluştu.

Çeşme Belediye Başkanı Lal Deniz, yangının şiddetli olduğunu belirterek su tankeri olan vatandaşlardan yardım istedi.

Vatandaşlardan Tahliye İstendi


Menderes ilçesindeki ormanlık alanda çıkan yangına toplamda 18 hava aracı, 5 uçak ve 13 helikopter ile havadan ve karadan müdahale ediliyor. Yangının evlere yaklaştığı bölgelerde sirenler çalınarak vatandaşların bölgeden ayrılması istendi.

Alevlerin yaklaştığı kırsal Çamönü Mahallesi'nde, bazı evlerde yaşayan vatandaşlar güvenlik amacıyla tahliye edildi. Çamönü Mahallesi'nde bir eve sıçrayan yangın büyük hasara yol açtı ancak söndürüldü.

Menderes Belediye Başkanı İlkay Çiçek, öğle saatlerinde başlayan yangının etkili olduğunu ve müdahalenin sürdüğünü belirtti, en kısa sürede yangının söndürülmesi temennisinde bulundu. TUGAY'DAN AÇIKLAMA
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İzmir’in Selçuk ilçesi ile Aydın’ın Kuşadası ilçesinin sınırındaki Arvalya mevkisinde, yerleşim yerinden uzak bir ormanlık alanda çıkan yangına ekiplerimizle müdahale ediyoruz. Orman Bölge Müdürlüğümüze bağlı ekiplerle koordineli olarak havadan ve karadan söndürme çalışmaları devam etmektedir." ifadelerini kullandı.

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel de sosyal medya hesabından destek çağrısında bulunarak, "Acil... Arvalya Mevkii Kuşadası Yolu üzerinde büyük bir yangın var. Destek olabilecek herkesi acil bekliyoruz…" dedi. "16 YANGIN ÇIKTI, 5 İLÇEDE YANGIN DEVAM EDİYOR"
İzmir'de bugün 8'i orman, 8'i kırsal alanda olmak üzere toplamda 16 yangın çıktı ve bu yangınlardan 11'i kontrol altına alındı.

Tarım ve Orman Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte 16 yangın çıktı. Yangınlara 11 uçak, 27 helikopter, 171 arazöz ve iş makinesi ile 972 personel müdahale etti.

Yangınlardan 11'i kontrol altına alındı, Çeşme, Menderes, Menemen, Selçuk ve Torbalı ilçelerindeki yangınların kontrol altına alınması için çalışmalar sürüyor.

Başıboş Köpek Sorunu İçin Kanun Teklifi! AK Parti'li Güler Detayları Açıkladı Başıboş Köpek Sorunu İçin Kanun Teklifi! AK Parti'li Güler Detayları Açıkladı