İstanbul'daki "Masquerade" adlı gece kulübünde tadilat esnasında meydana gelen ve 29 kişinin hayatını kaybettiği yangında sağ kurtulan marangoz işçisinin ifadesi ortaya çıktı. Alevlere yangın tüpüyle müdahale ettiğini belirten işçi, ikinci yangın tüpünün çalışmadığını ve yangının sönmek üzere olduğu sırada içerideki insanların kaçmayı durdurduğunu dile getirdi. Yangına ilişkin teknik servis personelinin de gözaltına alındığı bildirildi. İş yeri sahipleri ve sorumlu müdürle birlikte toplam gözaltı sayısının 11'e çıktığı açıklanırken, bu kişilerden birinin mobilyacı olduğu ve savcılık talimatıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

Ercan E. Yaşadığı Trajediyi Anlattı

Ercan E, ifadesinde yaşanan trajediyi anlatırken, 15 yıldır mesleğini icra ettiğini ve olay sırasında hayatını kaybeden Ramazan Alpan'ın şirket sahibi olduğunu belirtti.

Ercan E, 20 Mart'tan itibaren mekanda tadilat çalışmalarına başladıklarını ifade ederek, "Locaları ve duvarları mobilya ile kaplamaya başlamıştık. Çalıştığımız yerin sadece 10 metre arkasında kaynak işi yapan bir kişinin çalıştığı sırada aniden alevlerin yükseldiğini fark ettik. Bu esnada 'Yangın çıktı!' diye bağırmalar duyuldu." şeklinde konuştu.

20 Bin Öğretmen Ataması İçin Başvuru Tarihleri Belli Oldu 20 Bin Öğretmen Ataması İçin Başvuru Tarihleri Belli Oldu

İkinci Yangın Tüpü Açılmamış

Ercan E'nin ifadesine göre, 17 yaşındaki Efe Demir'in yangına doğru gitmesini engellemek amacıyla elinden yangın tüpünü aldığını belirterek, "Etrafımdakilere uzaklaşmalarını söyledim. Yangın tüpünü ateşin üzerine sıkarak alevleri kontrol altına aldım." şeklinde konuştu. Ancak ikinci yangın tüpünün çalışmadığını da ekledi.

Ercan E, yangın tüpünün kullanım süresinin dolmasının ardından tanımadığı bir kişinin başka bir yangın tüpü verdiğini belirterek, "Ancak bu yangın tüpünün mandalına bastığı halde çalışmadığını gördüm. Bu esnada yangının kontrol altına alındığına dair umutlar tükenmeye başladı ve içerideki insanlar kaçmayı bıraktı." şeklinde konuştu.

Yangın felaketinden sağ kurtulan Ercan E, "Koridorda sürünerek ilerleyip vestiyer kısmından hızla dışarı çıkmayı başardım. Dışarıda olduğumda hemen arkadaşlarımı aradım. Onların içeride olduğunu öğrenince hemen itfaiye ekiplerinin yanına gittim." şeklinde konuştu.