Dâhiliye doktorunun sevki ile gidilen sindirim sistemi ve bağırsak problemleri yaşayanlar gastroentoloji bölümüne yönlendirildiklerinde alanında uzman İstanbul Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Gastroentorelji Doktoru  ile tedavisine başlamak isterler. Gıdaları sindiremeyen veya gıda alerjisi olduğuna dair tespit edilen hastaları için Gastroentorelji doktorunun görüp tedavi yöntemi uygulaması gerekir. Bağırsak, böbrek, ince ve kalın bağırsak, safra kesesi, yemek borusu, sindirim organlarının tamamını kapsayan bölümdür.

Sindirim sistemine ait organlarda oluşan rahatsızlıkları gastroenteroloji uzman doktorlarının, kan testi veya gerekli ise endoskopi, kolonoskopik testleri tanı koyulur ve tedavi yöntemi seçilir. Bu tür hastalıkların en başında gelen tedavi yöntemi,  Endoskopik Retrograd Kolanjiyo Pankreatografi, ağızdan girilerek bağırsağa ulaşılan tedavi yöntemleridir. Hastanede, Gastroentorelji bölümünün ilgilendiği iki tür hastalığa bakmaktadır.

Kocaeli Şehir Hastanesi  En İyi Çocuk Ürolojisi Doktoru Kocaeli Şehir Hastanesi  En İyi Çocuk Ürolojisi Doktoru

Gastrointestinal Kanal Hastalıkları; bölümünde bakılan organ hastalıklarından, makat, mide hasatlığı, kolon hastalığı, rektum hastalığı, ince- kalın bağırsak, yemek borusunda oluşan problemlerden organ hasatlıklarına tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

Safra ve Pankreas Hastalıkları; hastanenin gastroloji bölümünde ilgilen ikinci tür sindirim organlarıdır. Karaciğer ve safra kesesi hastalığı, pankreas hastalığına tedavi uygulanmaktadır.

Gastroentorelji hastalıkları, hastanenin gastroentorelji bölümüne, bebeklerde anne sütünden oluşan laktoz alerjisi, geçirgen bağırsak denilen bağırsak florası problemleri, kabızlık veya ishal durumu, ağıza gelen acı su tadı, bağırsakta sürekli oluşan gaz problemi, mide de oluşan gaz problemiyle gelen geğirme, kaka nın  gıda sindirimi sorunu yaşadığının belirtisi olan sarı renk, glüten veya çölyak hastalığının belirtileri, mide şişkinliği sindirim sistemiyle alakalı tüm iç organların rahatsızlıkları gastroentorelji bölümünü ilgilendiren hastalıklarıdır.

Hastanede tanı için kullanılan hizmet sistemleri, hastane ortamında yapılan tanı ve teşhis için lavman, kendi kök hücrelerinden tedavi yöntemi, laktoz ve laktaz intolerans testi, gaita tahlili, vitamin eksikliğine dair yapılan testler, biyopsi uygulamaları ile tanı ve tedavi yöntemi uygulanır.

Sindirim sisteminde problem yaşayan birçok hastanın İstanbul Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Gastroentorelji Doktoru tarafından tanı ve tedavisi yapılan steril bir hastanedir.