İsrail ordusu, Refah'ta saldırılarına devam ediyor. Uluslararası Adalet Divanı'nın (UAD) saldırıları durdurma kararı aldığı Refah kentinde, yerinden edilmiş Filistinlilerin çadırlarına düzenlenen saldırıda en az 45 sivil hayatını kaybetti. Filistin Sağlık Bakanlığı, Refah'taki saldırı sonucunda ölen ve yaralananları tedavi edebilecek hastane bulunmadığını açıkladı.

Bu saldırının ardından dünya liderlerinden tepkiler gecikmedi...

Erdoğan: Bu Katillerden Hesap Sorulması İçin Herşeyi Yapacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Refah kentindeki sivillere yönelik saldırısını sert bir şekilde kınayarak, Filistinlilere destek mesajı verdi.

Erdoğan, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: "İsrail, mülteci kampına füze yağdırdı. Bu katliam, terör devletinin kalleş yüzünü bir kez daha gözler önüne serdi. Netanyahu, ülkesinde köşeye sıkışmıştır ve daha fazla kan dökerek siyasi ömrünü uzatamaz. Tıpkı Hitler gibi lanetle anılmaktan kaçamayacaklar. Bu katillerden hesap sorulması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Rabbim, Gazzeli kardeşlerimizin yardımcısı olsun."

Hamas: Filistinleri Ayağa Kalkmaya Çağırıyoruz

Hamas, İsrail ordusunun Gazze'nin güneyindeki Refah kentinde gerçekleştirdiği "katliama" karşı Filistinlilerin "ayağa kalkması ve öfkeyle yürümesi" çağrısında bulundu.

26 Ülke Birleşti: İsrail'e Kötü Haber! 26 Ülke Birleşti: İsrail'e Kötü Haber!

Filistinli grup yaptığı açıklamada, "Bu akşam işgal ordusunun yerinden edilmiş insanların çadırlarına gerçekleştirdiği korkunç Siyonist katliamın ışığında, Batı Şeria, Kudüs, işgal altındaki topraklar ve yurtdışındaki halk kitlelerimizi, halkımıza karşı devam eden Siyonist katliama karşı ayağa kalkmaya ve öfkeyle yürümeye çağırıyoruz," ifadelerini kullandı.