Hizbullah Hareketi'nin Telegram hesabından yapılan açıklamada, savaşçıların Felek füzeleri ile Sasa yerleşimindeki Balasan askeri sanayi fabrikasını vurduğu belirtildi.

AA'nın haberine göre, Hizbullah ayrıca Beyt Hilel kışlasındaki Sehl tabur komutanlığı karargahını Katyuşa füzeleriyle hedef aldığını bildirdi.

Bu iki saldırının, İsrail'in Lübnan'ın güneyindeki Sur kentinde bulunan El Burgaliye kasabasına yönelik sürekli saldırılarına yanıt olarak gerçekleştirildiği ifade edildi.

Gizli Servis, ‘İran, Trump’a Suikast Düzenleyecek’ İstihbaratı Almış Gizli Servis, ‘İran, Trump’a Suikast Düzenleyecek’ İstihbaratı Almış

Lübnan resmi haber ajansı NNA, İsrail savaş uçaklarının salı günü Lübnan'ın sahil kenti Sur'un kuzeyindeki El Burgaliye beldesine üç kez saldırdığını ve bu saldırılarda bir aracın hedef alınarak sekiz kişinin yaralandığını duyurdu.

Lübnan merkezli El-Meyadin televizyonu, saldırıda bir kişinin hayatını kaybettiğini bildirmişti, Hizbullah'a yakınlığıyla biliniyor.

Mavi Hatta Gerginlik

Son haftalarda Mavi Hat olarak bilinen İsrail ve Lübnan arasındaki sınır hattında gerilim artmaktadır.

İsrail ordusu sözcüsü Daniel Hagari, Hizbullah'ın 7 Ekim'den bu yana İsrail'e 5 binden fazla roket, tanksavar mermisi ve İHA ateşlediğini belirtmişti.

Hagari, "Hizbullah'ın artan saldırıları, bizi daha geniş çaplı bir tırmanışın eşiğine getiriyor. Bu durum, Lübnan ve bölge için yıkıcı sonuçlar doğurabilir" şeklinde konuşmuştu.

7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını sürdüren İsrail, kuzey sınırında da Lübnan Hizbullahı ile çatışıyor. Bu çatışmalarda 341 Hizbullah üyesi, 63 Lübnanlı sivil, 19 Emel Hareketi, 13 Hamas, 15 İslami Cihad üyesi ile 14 İsrail askeri ve 10 İsrailli sivilin hayatını kaybettiği rapor edilmişti.