Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, "Enflasyonun ücretli kesimlerde yarattığı zorlukları, özellikle emeklilerimizin yaşadığı sıkıntıları biliyoruz. Ülkemize, milletimize ve gelecek nesillere zarar verebilecek her türlü popülist adımdan kaçındık ve bundan sonra da kaçınacağız, bunun için kendimizi feda etsek bile. Türk demokrasisi, rüştünü, gücünü ve yetkinliğini kesin olarak kanıtlamıştır ve bu seçim sürecinde en büyük zaferi elde etmiştir" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yaklaşık bir buçuk aylık bir aranın ardından yoğun bir gündemle bir araya geldi. Seçim sonrası ilk defa toplanan kabine üyelerinin yüzlerinin ciddi olduğu, Cumhurbaşkanlığı tarafından paylaşılan fotoğraflardan anlaşıldı.

Buzdolabı Neden Soğutmuyor: Temel Sebepler ve Çözüm Önerileri Buzdolabı Neden Soğutmuyor: Temel Sebepler ve Çözüm Önerileri

Otoyolların Trafiği Ne Kadar Rahatlattığını Gördük

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurt içi ve yurt dışındaki gelişmelerin ele alındığı toplantının ardından bir açıklama yaptı. Bayram tatili süresince idari izinle birleştirilerek 9 güne çıkarılan süre boyunca Türkiye genelinde önemli bir insan ve araç trafiği yaşandığını belirtti. Ancak, yolların kalitesi ve alınan tedbirler sayesinde bu yoğun dönemi geçmiş yıllara göre daha az kayıpla atlattıklarını ifade etti. Erdoğan, muhalefetten gelen eleştirilere rağmen köprü ve otoyolların trafiği üzerindeki rahatlatıcı etkisinin bir kez daha ortaya çıktığını vurguladı.

Teleferik Kazası Yüreklerimizi Burktu

Bayramın üçüncü gününde meydana gelen teleferik kazasıyla hepimizin yürekleri burkuldu. 174 kişi kabinlerde saatlerce mahsur kaldı. Devletimizin birimleri, özellikle AFAD ve Silahlı Kuvvetlerimiz, yoğun bir çaba sarf ederek vatandaşlarımızı, herhangi bir ciddi zarar görmeden kurtardı. Geceleri gündüzlere katarak, titizlikle çalışan 2 binden fazla personele minnettarım. Yaralılarımıza en kısa sürede şifa diliyorum. Yaşanan ihmalin sorumlularıyla ilgili yargının hızla harekete geçtiğini belirtmek isterim.