Katlanır Ahşap Masa ile Küçük Alanlarda Büyük Çözümler Katlanır Ahşap Masa ile Küçük Alanlarda Büyük Çözümler

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefetin erken seçimle ilgili tartışmalarına yanıt vererek, “Lüzumsuz tartışmalarla zaman kaybetmeye tahammülümüz yok. Türkiye'nin, seçimlerin getirdiği gergin atmosferi hızlıca aşarak, tüm enerjisini geleceğe yönlendirmesi gerektiğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayramın; dayanışma, barış, kucaklaşma, kimsesizlere sahip çıkma, yetimlere ve öksüzlere destek olma, sevgi ve kardeşliği pekiştirme anlamına geldiğini belirtti. Konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Kutsal bayram gününde şunu açıkça belirtmek isterim ki, biz hiçbir zaman gerilim, kavga veya tartışma peşinde olmadık, bugün de değiliz. Biz, kırıp dökme veya ayrıştırma tarafında olmadık, bugün de değiliz. Bizim yolumuz millete hizmet yoludur, sevdamız millete hizmet sevdasıdır. Tüm Türkiye'yi kardeş olarak görüyor ve her vatandaşımızı bağrımıza basıyoruz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını, her açıdan yeni bir atılımın başlangıç noktası yapmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki dört yıllık seçimsiz dönemi büyük hizmetlerle, Türkiye Yüzyılı'na yaraşır eserlerle, dev projeler ve reformlarla dolu dolu geçirerek, tek bir günü bile heba etmeyeceğiz."

"Enflasyonda daha olumlu haberler alacağız"

Erdoğan, son bir yıldır uyguladıkları ekonomi programının olumlu yönde ilerlediğini vurgulayarak, "Üretim, ihracat ve istihdam alanlarında çok iyi bir konumdayız. Yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonda daha olumlu haberler alacağımızı bekliyoruz” dedi.

Erdoğan, "Türkiye'yi terör zincirlerinden kurtarana dek durmak yok" diye belirtti. Deprem bölgesinde yürütülen konut yapımına değinen Erdoğan, her ay 10-15 bin konut tamamladıklarını ve yıl sonuna kadar 200 bin konutu hak sahiplerine teslim etmeyi hedeflediklerini söyledi.

Türkiye Geleceğe Odaklanmalı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14-28 Mayıs seçimlerinde halkın kendilerine yetki verdiğini hatırlatarak şunları söyledi:

"Ülkemizin etrafı ateş çemberindeyken, sınırlarımızın ötesinde terörist yuvaları varken, dünya büyük bir belirsizlikten geçerken, gereksiz tartışmalarla zaman kaybetmeye tahammülümüz yok. Türkiye'nin, seçimlerin getirdiği gergin atmosferi hızla geride bırakarak, tüm gücüyle geleceğe odaklanması gerektiğine inanıyoruz.

Siyaset, ülkeye ve millete hizmet yarışıdır; farklı partiler arasında süregiden bir 'yıpratma savaşı' olarak görülmemelidir. Muhalefetin, haksız suçlamalar ve siyasi nezaketten uzak ifadelerle siyaset yapma alışkanlığını hızla terk etmesi gerekmektedir. Artık muhalefetin yıkıcı ve provokatif bir dil yerine, yapıcı, olumlu ve birleştirici bir üslubu benimseme zamanı çoktan gelmiştir. Kurban Bayramı'nın böyle bir iklimin güçlenmesine vesile olmasını diliyoruz. Sizlerden de siyasi faaliyetlerinizi bu anlayışla yürütmenizi bekliyorum."

Cumhur İttifakı'na Vurgu

Erdoğan, "Cumhur İttifakı, 85 milyonun birliği, dirliği ve kardeşliğinin teminatıdır. İttifakımız ne kadar güçlü olursa, Türkiye de o kadar güvende olacaktır. Bu nedenle fitne oyunlarına gelmeyeceğiz. Partimizin ve ittifakımızın sağlamlığını koruyarak, mücadelemizi dayanışmamızı artırarak ve birbirimize daha sıkı kenetlenerek sürdüreceğiz” dedi.