Ayhan Bora Kaplan davasındaki gizli tanık Serdar Sertçelik'in ifadeleriyle ilgili olarak soruşturma başlatılan ve sonrasında görevden alınan Ankara Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürü Kerem Gökay Öner, daha sonra gözaltına alınarak serbest bırakıldıktan sonra itirafçı oldu.

Kerem Gökay Öner'in ifadesine göre, Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik tarafından dışlanmış, soruşturma toplantılarına davet edilmemiş. Öner, kendi imzasının bulunmadığı birçok belgeyi fark etmiş ve bu durumu üstlerine defalarca ileterek görevden alınmayı talep etmiş. Ancak talebine rağmen görevine devam etmesine izin verilmiş.

Ankara Emniyetine Yeni Atama

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada Ayhan Bora Kaplan suç örgütüyle ilişkilendirilen Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik'in, Ayhan Bora Kaplan'ın avukatıyla buluştuğu iddiası gündeme gelmişti. Bunun üzerine, İçişleri Bakanlığı tarafından Murat Çelik, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Gökay Öner ve Şube Müdür Yardımcısı Şevket Demircan geçen hafta görevden alınmıştı.

Son gelişmelerle birlikte, Murat Çelik'in yerine Yavuz Doğan atanmıştır.

Yeni Polisleri Murat Çelik Getirmiş

Emniyet müdür yardımcılığı görevini sürdüren ve adli sorumluluğu bulunmayan Murat Çelik'in, Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nde izleme ve dinleme faaliyetlerini yürüten teknik birim başta olmak üzere birçok polis memurunu atadığı belirlendi. Kerem Gökay Öner'in ifadesine göre, bu atamaların çoğundan haberi olmadığı ortaya çıktı.

Fabrikalar İçin Endüstriyel Jeneratörler Fabrikalar İçin Endüstriyel Jeneratörler

Örgütün 2 numarası olarak belirtilen ve gizli tanık olan Serdar Sertçelik'in yurt dışına kaçışıyla ilgili önemli detaylar ortaya çıktı. Serdar Sertçelik'in yurtdışına kaçırılmadan önce Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Şube Müdür Yardımcısı Şevket Demircan ve komiser Metehan İlkyaz ile bir toplantı yaptığı, daha sonra ise 3 sivilin de dahil olduğu bir grupla kaçışın organize edildiği iddia edildi.