Diş için randevu almak istiyorsanız 182 randevu merkezini arayabilirsiniz. Aynı zamanda hastanerandevu.gov.tr adresi üzerinden de diş için randevu oluşturabilirsiniz.

Diş randevusu için yapmanız gereken tek şey 182 numaralı randevu merkezini aramak olmalıdır. Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan tüm Ağız ve Diş Sağlığı hizmeti veren hastaneler merkezler için randevunuzu 182’yi arayarak oluşturabilirsiniz. ALO 180 sizlere 7/24 randevu hizmeti sunuyor. İstediğiniz zaman, gün ve doktor tercihinde bulanarak randevunuzu oluşturabilirsiniz.

İkamet ettiğiniz ilde bulunan bir diş merkezine gitmenize gerek kalmadan online randevunuzu alabilirsiniz. E-Devlet şifresi olan kişiler diş için randevu alırken e-Devlet üzerinden randevu oluşturabilir. MHRS (Merkezi Randevu Hizmeti Servisi) üzerinden diş randevunuzu oluşturabilirsiniz. Bunun için T.C kimliğinizin yanınızda olması gerekiyor.

MHRS Üzerinden Diş Randevusu Alma

MHRS üzerinden diş randevusu almak oldukça basittir. Bunun için https://www.mhrs.gov.tr/ sitesine giriş yapmanız yeterlidir. Buradan randevu oluşturma seçeneğine tıklayarak kolaylıkla randevu oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda randevu alırken yanınızda T.C kimliğinizin olması gerekmektedir. İstediğiniz gün, saat ve hekim için randevu oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda randevunuzu iptal etmek istiyorsanız 182 randevu merkezini arayarak randevuya gidemeyeceğinizi belirtmelisiniz. Tek seferde 4 kez MHRS üzerinden randevu oluşturabilirsiniz.

Diş randevusunu alırken istediğiniz bir hastaneyi seçebilirsiniz. Aynı zamanda doktor tercihi de size bağlıdır. Eğer yakın çevrenizden önerilen bir doktor var ise tercihlerinizi bu yönde yapabilirsiniz. Diş randevusu alma için sizler de bu yöntemleri kullanabilirsiniz. Randevu merkezi ile görüşme yaparak, MHRS üzerinden ise online randevu oluşturabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet veren tüm diş hastaneler ve kliniklerden randevu almak için belirttiğimiz yöntemleri kullanabilirsiniz. ALO 182 randevu merkezi sizlere kesintisiz hizmet desteği sunuyor. 7/24 istediğiniz zaman arayarak diş randevunuzu oluşturabilirsiniz.