Antakya'nın Merkez ilçesinde düzenlenen iftar programında, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin telefonla arayarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlara hitap etti.

Erdoğan, YSK'nin CHP'nin Hatay'da seçimin yenilenmesi talebini reddetmesine dair şunları söyledi: "Sevgili Hataylılar, bugün Yüksek Seçim Kurulu'nun Hatay ile ilgili kesin kararını aldığını görüyoruz. Artık bu kişilerin yapacakları yanlış girişimler sonuç vermeyecek. Hatay'da seçimi kesin kararla Mehmet kardeşimiz kazanmış oldu."

Yargıtay Başkanı Seçilen Ömer Kerkez: Dik Duracağım Yargıtay Başkanı Seçilen Ömer Kerkez: Dik Duracağım

"Sizler kararınızı verip harekete geçtiniz ve sonucunda Hatay'da Mehmet kardeşimizin kesin bir zafer elde ettiğini gördük.

Biz zaten inancımızı kaybetmedik ve şimdi Hatay'ın bu karanlık günlerini geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonra, ben ve kabinem, aynı zamanda Cumhur İttifakı olarak Hatay'a olan hizmetlerimizi daha da artırarak sürdüreceğiz. Geçmişte olduğu gibi, gelecekte de Hatay'a hizmet etmeye kararlıyız."

Erdoğan: Hiç Endişeniz Olmasın

Erdoğan, Hatay'ı Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin etkilediğini hatırlatarak, şunları belirtti:

"Hatay'ın bu talihsiz deprem olayından kaynaklanan sıkıntılarını en kısa sürede aşmak için çaba göstereceğiz. Sizler endişelenmeyin. Bayramdan sonra, ben ve heyetimle birlikte Hatay'a bir ziyaret gerçekleştireceğiz. Sizlere en içten duygularımla selamlarımı iletiyorum. Mübarek Ramazan-ı Şerif'inizi tebrik eder, Ramazan Bayramı'mızın ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini dilerim."