Günümüz teknolojisi ile en geniş donanımlara sahip olan Ankara Şehir Hastanesi en iyi kalp ve damar cerrahisi doktoru hizmetlerini güven içinde alabilirsiniz.

Akara Şehir Hastanesi en iyi kalp ve damar cerrahisi doktoru hizmetleri ile her hastanın tedavi süreci büyük bir titizlikle yapılarak takip edilmektedir. Hastane içinde yer alan bu bölüm sayesinde kalp ve damar hastalıklarında en güvenilir tedavileri çok daha kısa sürede almak mümkün olmaktadır.

Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü

Kalp ve damar cerrahisi bölümü genel olarak tüm devlet hastanelerinin yanı sıra özel hastanelerde de bulunmaktadır. Bu bölümde kalp ve damarlar ile alakalı meydana gelen hastalıklarda cerrahi yöntemler uygulanarak tedavilerin yapıldığı tıp bilim alanı olmaktadır. Bu bölümün diğer adı kardiyovasküler cerrahi olarak da bilinmektedir.  Genellikle kalpte doğum nedeni ile ya da sonrasında oluşan işlev bozuklukları damar tıkanıklıkları, kalp krizi, kalp yetmezliği ve kalp kapakçığı hastalıkları gibi çok sayıda hastalığın tedavilerinde cerrahi yöntemler uygulanmaktadır. Ayrıca kalp nakli ve komplike ameliyatlar da bu bölümde uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır.

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları

Ankara Şehir Hastanesi kalp ve damar cerrahisi uzmanları sayesinde kalp ile damar hastalıklarında en etkili tedavileri daha kısa sürede almak mümkün olacaktır. Kalp kapakçığı yetmezliği, damar tıkanıklığı ve bunun gibi hastalıkların tedavisinin yanı sıra medikal tedavinin yetersiz olduğu durumlarda bölümün doktorları devreye girmektedir. Koroner arterde oluşan hastalıklar AORT anevrizması ve AORT kapağında yer alan hastalıkların tedavisi kalp ve damar cerrahisi doktorları tarafından yapılmaktadır. Kalp ve damar cerrahisi bölümü doktorları hastalıkların tedavisini genel olarak açık kalp ameliyatları ile yapılmakta ve tedavi süreci takip edilmektedir.