Ankara şehir hastanesi en iyi endokrinoloji doktoru ve uzman kadrosu ile 2019 yılından beri hizmet sunmaktadır.

Ankara Şehir Hastanesi en iyi endokrinoloji doktoru, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Kliniği’nin kuruluşundan beri hastalarına hizmet sunmaktadır. Endokrin, iç salgı bezlerinin bulunduğu sisteme verilen isimdir. Salgı bezleri, hormonların üretiminde de etkilidir. Endokrinoloji ise bu sisteme bağlı gelişen, salgı bezlerinde yer alan rahatsızlıkları inceleyen ve tedavisini sağlayan bölümdür. Ankara Şehir Hastanesi’nde kurulan Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları bölümü salgı bezlerinin, hormonların oluşturduğu hastalıklar ile ilgilenmesinin yanı sıra metabolizma bozuklukları ile de ilgilenmektedir.

Ankara Şehir Hastanesi endokrinoloji en iyi doktorları bünyesinde bulunduran bölümlerden sadece bir tanesidir. Endokrinoloji bölümünde hastalıkların teşhisleri ve tedavileri büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Tedavilerde daima yeniliklere gidilmesi ve hormon seviyesi ölçümlerinin dinamik testler ile yapılması bölümün özellikleri arasında yer almaktadır. Endokrinoloji bölümü, ayakta poliklinik hizmeti vermesinin yanı sıra gereken tedavilerde hastalarına yataklı servis hizmeti de verebilmektedir.

Ankara Şehir Hastanesi Randevu Alma

Ankara Şehir Hastanesi, Türkiye’de hizmet vermekte olan şehir hastaneleri arasında hasta kapasitesi, bölümlerinin çeşitliliği ve kadrosunun kalabalık olması nedeniyle en büyük hastanelerden biridir. Bu nedenler ile yoğun ilgi gören ve tüm ihtiyaçları karşılamak isteyen bir hastanedir. Bu hastanede muayene olabilmek için tüm devlet hastanelerinin gerekli kıldığı muayene olma prosedürlerine benzer şekilde işlemler gerçekleştirilmelidir. Randevu alınmadan muayene talebinde bulunmak mümkün değildir. Ankara Şehir Hastanesi randevu alma işlemini gerçekleştirmek için iki farklı yol vardır. Başvurulabilecek ilk yol Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden yani internet aracılığı ile randevu oluşturmaktır. Diğer bir yol ise telefon ile 182 numaralı hattın aranarak randevu oluşturulmasıdır.