İstanbul'da bir şirkette genel koordinatör olarak çalışan F.U, babasının rahatsızlanması üzerine Adana'ya gelerek Seyhan ilçesi Gürselpaşa Mahallesi'ndeki apartman dairesine yerleşti. Apartmanın bahçesinde köpeklerini gezdirirken aynı sitede oturan G.K ile tanıştı. İddiaya göre, F.U. bir süre arkadaşlık yaptığı G.K'nin tacizine maruz kaldı.

G.K, F.U.'nun evine girerek onu günlerce alıkoydu ve kolunu ile bacağını kırdı. F.U. korktuğu için G.K'den şikayetçi olmadı. Bir süre sonra G.K, F.U.'yu apartmanın asansöründe yakalayıp cinsel saldırıda bulunmaya çalıştı. F.U. kendini savunmak için tokat attı, ancak G.K de asansöre bindi. Bu olay apartmanın güvenlik kamerasına yansıdı. Gece boyunca şiddete maruz kaldığını iddia eden F.U, polise giderek G.K'den şikayetçi oldu. G.K ise kendisine tokat attığı için F.U. hakkında şikayette bulundu. Sonunda, F.U. G.K'nin kendisinden uzak durması ve rahatsızlık vermemesi şartıyla uzlaşmaya vardı.

Adana Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Tarımsal Mücadeleye Yönelik Toplantı Düzenledi Adana Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Tarımsal Mücadeleye Yönelik Toplantı Düzenledi

Son olarak Kızılyer, 22 Mayıs 2022'de yan daireden balkonuna geçerek zorla Fide U.'nun evine girdi. Fide U.'yu döven Kızılyer, iddiaya göre yine cinsel saldırıya kalkıştı. Bu anlar, Fide U.'nun salonuna yerleştirdiği güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Sabah saatlerinde G.K. evden ayrılınca, F.U. elindeki görüntülerle polise giderek bir kez daha şikayette bulundu.

Dava Açıldı

Soruşturma sonucunda, G.K. hakkında Adana 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme', 'Basit cinsel saldırı', 'Konutta yağma', 'Konut dokunulmazlığını ihlal etme', 'Haberleşmenin engellenmesi', 'Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'Mala zarar verme' suçlarından dava açıldı. Yaklaşık 8 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen G.K., savunmalarında suçlamaları kabul etmedi. F.U. ile 2021 yılından beri arkadaş olduklarını belirten G.K., "İstanbul ve Bursa'ya birlikte seyahatlerimiz oldu. F.U. koronavirüse yakalandığında yanına gelip 14 gün boyunca ona baktım, hatta ayak tırnaklarına kadar kestim. Aynı evi paylaşıyorduk. F.U.'nun psikolojisi bozulmuştu, bazen bayılıyordu, onu hastaneye götürdüm. F.U. ile evlenmeyi düşünüyordum" dedi.

Mahkeme heyeti, sanık G.K.'yi "Cebir kullanarak ve gece vakti konut dokunulmazlığını ihlal etme" suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırarak bu cezayı erteledi. Ayrıca, Kızılyer'e "Kadına karşı basit yaralama" suçundan 3 bin lira adli para cezası verildi. Diğer suçlamalar ise kanıt yetersizliği nedeniyle düşürüldü ve Kızılyer beraat etti.