CHP'den bir kez daha Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Zeydan Karalar, yanındakilerle birlikte Adana Adliyesi'nde düzenlenen bir törenle ilçe seçim kurulundan mazbatasını aldı.

Mazbatasını aldıktan sonra, Karalar, büyükşehir belediyesi binasının balkonuna çıkarak Adanalılara hitap etti. Karalar, AKP tabanından da önemli destek aldığını belirterek, tüm siyasi parti mensuplarına oy verenler için teşekkür etti.

Diyarbakır ve Adana’da Kobani Kararlarına Protesto Diyarbakır ve Adana’da Kobani Kararlarına Protesto

Karalar Şu Açıklamayı Yaptı:

Karalar, Adana'da 10 belediyenin CHP yönetimine geçtiğini vurgulayarak şu açıklamalarda bulundu: "Tarih yazmaya devam ediyoruz. Söz verdiğim gibi Seyhan Belediye Başkanı olduğumda, Çukurova CHP'nin kalesi gibiydi, şimdi Seyhan da CHP'nin kalesi haline geldi. Farkla kazandık ve herkese teşekkür ediyorum. Geldiğimiz noktada farkımızı ve adaletimizi gösteriyoruz. Belediyecilikte nasıl başarılı olunurunu herkese gösteriyoruz ve tekrar seçimleri kazanıyoruz. Şimdi burada üst üste ikinci kez seçimi kazanan bir parti varız. Öncelikle Yüreğir'den endişe ediliyordu. Ancak, Romenlerden oy almayan, Urfalılarla, Mardinli Araplarla kısmen oy alan ve Balkanlılarla da çalışarak ciddi altyapı çalışmaları gerçekleştirdik ve Yüreğir'i de kazandık. Hedeflerimiz arasında iddialı olduğum 6 ilçe vardı: Tufanbeyli, Aladağ, Pozantı, Karataş ve Yumurtalık. Bu ilçeleri kesinlikle alacağımızı biliyorduk, merkezde de Yüreğir vardı. Sarıçam ve Kozan'ı kaybettik, ancak yeni belediye başkanlarımla uyumlu bir şekilde çalışarak sosyal belediyeciliği sergileyerek kalan 6 belediyeyi de ilerleyen zamanlarda alacağız, inşallah."

Otogar Konusunu Meclisten Geçireceğiz

Otogar konusunu öncelikli olarak Meclis'ten geçireceklerini belirten Karalar, şu ifadelerle konuştu: "Size neden otogarı yapamadığımızı anlattım. 2-2,5 yıldır, 'Meclis'te çoğunluğu bize vermemiz lazım' diyerek tüm Adana'ya bunu anlattık. Hem Adana'da hem de Türkiye genelinde artık Meclis çoğunluğunu aldık. Bu yüzden Adana halkına teşekkür ediyorum. Artık bir engel kalmadı. Şimdi kent meydanındaki sorunu hemen çözeceğiz. İlk işimiz otogar konusunu Meclis'ten geçirmek ve başlamak olacak."

Karalar ayrıca, mazbatayı aldığı anı sosyal medya hesabından paylaşarak, "Dünyanın en güzel kadınıyla birlikte mazbatayı aldım" şeklinde yazdı.