Adana'da 15 ilçenin kaymakamıyla bir araya gelen İl Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Arıkan ve İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Coşkun Sel, tüm Adanalıların seçim sürecinde güvenli ve sorunsuz bir oy kullanımı deneyimi yaşamalarını sağlamak için gereken adımları değerlendirdi. Toplantıda, seçim öncesi, sırası ve sonrasında herhangi bir aksiliğe meydan vermemek adına alınması gereken tedbirler detaylı bir şekilde ele alındı.

Adana'da Gerçekleştirilen Seçim Güvenliği Toplantısında Vali Köşger, Mahalli İdareler Seçimi Öncesi Alınan Tedbirleri Açıkladı

Vali Köşger, Adana'da düzenlenen toplantıda, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri için il genelinde 15 ilçede toplam 5 bin 164 sandık kurulacağını ve seçmen sayısının 1 milyon 629 bin 959 olduğunu açıkladı. Köşger, vatandaşların oy kullanma sürecinin sorunsuz ve demokratik bir ortamda geçmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, seçim sürecinde güven ve huzurun sağlanması için alınan önlemlerin önemini vurguladı. Seçim gününde güvenliğin sağlanması için polis ve jandarma tarafından 7 bin 984 güvenlik personelinin görevlendirileceğini ve çeşitli araçların kullanılacağını ifade etti. Vali Köşger, yapılan seçimin ülkeye ve millete hayırlı olması dileğinde bulundu.

Vali Köşger, Adana'da Seçim Güvenliği İçin Devlet Gücünün Sağlanacağını Açıkladı

Köşger, "Demokrasinin en güzel örneklerinin sergilendiği ilimizde, seçim günü 6 bin 184 polis ve bin 800 jandarmanın görev yapacağını, toplamda 7 bin 984 güvenlik personelinin yanı sıra 13 TOMA, 8 zırhlı otobüs, 7 otobüs, 2 minibüs ve 2 kirpi aracının görevlendirileceğini" ifade etti. Köşger, geçmiş seçimlerde olduğu gibi bu seçim gününde güvenlik konusunda kesintisiz güvenliğin sağlanması herkesin sorumluluklarını yerine getireceğine inandığını ve yapılan seçimin ülkeye ve millete hayırlı olması temennisinde bulundu.