Adana'da, 24 Nisan günü saat 14.30 sularında Sarıçam ilçesi Balcalı Mahallesi Güney Kampüs yolunda meydana gelen bir kaza, trajik bir sonuca yol açtı. Hatice Sabahi (75), Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne kontrole gitmek üzere evinden çıktı. Kontrol sonrası evine dönmek için Vedat K. tarafından kullanılan 01 J 0364 plakalı özel halk otobüsüne bindi. Ancak sürücü, direksiyon başında sigara içerken otobüs kapısı açık bir şekilde ilerliyordu. Bu sırada Sabahi, ulaşım kartını göstermek için yerinden kalktı ve açık bırakılan kapıdan düşerek ağır yaralandı. Ne yazık ki, hastanedeki yaşam mücadelesini kaybetti.

Açık Bırakılan Kapıdan Aşağı Düştü

Manevra esnasında denge kaybı yaşayan Sabahi, açık olan kapıdan düşerek başını asfalta çarptı. İhbar üzerine olay yerine ulaşan sağlık ekipleri, Sabahi'ye ilk müdahaleyi yaparak ambulansla hastaneye nakletti. Sürücü ise gözaltına alınıp polis merkezine götürüldü. Hastanede ameliyata alınan altı çocuk annesi Sabahi'nin beyin kanaması geçirdiği, köprücük ve kürek kemiği ile göğüs kafesinde kırıklar tespit edildi. Kafatasında biriken kan boşaltılan Sabahi, yoğun bakım ünitesinde entübe edildi.

Toroslar EDAŞ Adana’yı Bakım Ve Yatırımlarıyla Aydınlattı Toroslar EDAŞ Adana’yı Bakım Ve Yatırımlarıyla Aydınlattı

Kadın Hayatını Kaybetti

Sabahi'nin emekli öğretmen eşi Cemil Sabahi (74) ve çocukları, hastaneye giderek umutla iyi haberler beklemeye başladı. Polis merkezindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen sürücü Vedat K., çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ancak Sabahi'nin durumu maalesef bugün hastanede yaşamını yitirdi. Yakınları tarafından alınıp defnedilecek.