Türkiye, 31 Mart Pazar günü halkın yeni yerel yöneticilerini belirlemek üzere sandık başına gitti. Ülke genelinde 50 bin 516 aday, muhtarlık için yarıştı. Seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte itiraz süreci başlarken, bazı mahallelerde adaylar arasında anlaşmazlıklar yaşandı. Bu anlaşmazlıklardan biri de Adana'nın Yüreğir ilçesindeki Yeşilbağlar Mahallesi'nde meydana geldi.

Bu kararın ardından, iki muhtar adayının destekçileri arasında taş ve sopa kullanılarak kavga çıktı. Bir ihbar sonucunda mahalleye gelen polis ekipleri, kalabalığı dağıtmak için havaya ateş açtı, biber gazı ve cop kullandı.

Olayın kavga ve polis müdahalesi anları, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Kavgaya karıştığı tespit edilen birçok kişi gözaltına alındı.

Emniyet güçleri, tarafları biber gazı ve cop kullanarak dağıttı. 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Yüreğir ilçesi Yeşilbağlar Mahallesi'nde bin 300 oy alarak İsa Karagöz, mevcut muhtar Ahmet Kırtay'ı geride bırakarak seçimi kazandı.

Kırtay, İlçe Seçim Kurulu'na başvurarak Karagöz'ün mahallede ikamet etmediğini iddia etti. Seçim kurulu, bu itirazı değerlendirerek haklı buldu ve mazbatayı Ahmet Kırtay'a verdi. Buna karşılık, İsa Karagöz'ün destekçileri, ikametgahının Kırtay'ın muhtarlığı döneminde değiştirildiği iddiasıyla karara tepki gösterdi.

Diyarbakır ve Adana’da Kobani Kararlarına Protesto Diyarbakır ve Adana’da Kobani Kararlarına Protesto

Mahallede karşı karşıya gelen Kırtay ve Karagöz'ün destekçileri, birbirlerine taş ve sopalarla saldırdılar.

Olay yerine gelen polis ekipleri, havaya ateş açarak, biber gazı ve cop kullanarak kalabalığı dağıttılar. Kavga ve polisin müdahalesi anları cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Kavgaya karıştığı tespit edilen birçok kişi gözaltına alındı.