Menekşe Mahallesi'ndeki kalkış noktasına giden iki yamaç paraşütü pilotu Mehmet Ağırman ve Furkan Nizamsever, yamaçtan havalanarak tandem paraşüt uçuşu gerçekleştirdi.

Uçuşları sırasında yanlarında getirdikleri tavla ile havada keyifli bir oyun zamanı geçirdiler. Uçuşlarının sonunda, eğlenceli oyunlarının ardından güvenli bir şekilde alana iniş yaptılar.

"Uçuş deneyimi içerisinde ayrı bir keyif aldık," diyen Mehmet Ağırman, yamaç paraşütüyle 12 yıldır ilgilendiğini belirtti.

İbrahim Murat Gündüz “Hitoshi Kasuya Adana’da!” İbrahim Murat Gündüz “Hitoshi Kasuya Adana’da!”

Hobisi olarak başladığı yamaç paraşütünü daha sonra mesleğe dönüştürdüğünü ifade eden Ağırman, "Başlangıçta sadece hobimdi ama sonra bu tutkumu mesleğe dönüştürdüm. Bu süreçte farklı şehirlerde birçok harika insan ve manzara ile karşılaştım," dedi.

Farklı uçuş deneyimleri yaşamak için neler yapabileceklerini düşündüklerini belirten Ağırman, "Yeni maceralara atılmak ve farklı uçuşları denemek için sürekli fikir üretiyoruz," şeklinde konuştu.

Her seferinde uçuş sonrası bu harika manzaraya karşı tavla oynamaktan keyif alıyorduk. Bir gün, "Neden tavlayı gökyüzüne taşımıyoruz?" diye düşündük ve bu muhteşem bir deneyim oldu. Uçuş deneyimimizi daha da eğlenceli hale getirdi. Benzer şekilde, farklı aktiviteleri de denemek istiyoruz.

"Havada tavla keyfini ikiye katladık," diyen Furkan Nizamsever, yamaç paraşütünün kendisine güzel bir hobi kazandırdığını ve hayatına olumlu katkılar sağladığını belirtti.

Tavlayı farklı bir ortamda oynamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Nizamsever, şunları söyledi:

Pilotla birlikte karşılıklı uçarken gerçekten yoğun bir deneyim yaşıyorsunuz. İlk kez ters yönde uçtuğumda, bu deneyim gerçekten benzersizdi. Kanatlarınızın tersine doğru açıldığını görmek çok farklı bir duygu, bu benim için gerçekten güzel bir deneyimdi. Tavla oynamak zaten keyifli bir aktivite ancak havada oynarken bu keyfi ikiye katladık.