6 Şubat'taki depremin büyük yıkıma yol açtığı Adana’da yaşayan Hülya A., olası bir deprem korkusuyla evine giremiyordu.

Yeğeni Burak Kayacan, halası Hülya Aktaşlı için boş bir arsaya prefabrik bir ev yaptı. Hülya A. ve ailesi prefabrik eve taşındı, ancak 300 bin liralık borcunu bir yıl boyunca ödemedi.

1 Temmuz’da Burak Kayacan, yaptığı evin parasını talep etmek için halasını aradı. Telefonda Hülya A., "Parayı ödemeyeceğiz, orası bizim evimiz," dedi. Burak Kayacan ise "Bu evi yıkarım, size de yar etmem," yanıtını verdi. Parasını istedi, vuruldu

Lojistik şirketinde çalışan Kemal A., ertesi gün Gaziantep’ten gelerek oğulları Emre Doğan A. (27) ve Akın A. (26) ile arkadaşlarından oluşan 3 kişiyle Burak Kayacan’ın evini bastı.

Evi basan grup, hakaret ederken silah da kullandı. Açılan ateş üzerine Burak Kayacan, evindeki av tüfeğiyle karşılık verdi. Kavga bir anda silahlı çatışmaya dönüşürken Kemal A. bacağından, Burak Kayacan göğüs ve karnından, bacanağı Mahmut Demir ise ayağından vuruldu. Ağır yaralanan Burak Kayacan, çevredeki vatandaşlar tarafından Çukurova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı, ancak yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Mahmut Demir tedavi altına alındı.

Emre'nin Burak'ı Vurduğunu Gördüm

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, şüphelileri yakalamak için çalışmalar başlattı. Bölgedeki KGYS kameralarını inceleyen polis, şüphelilerin saklandığı adresleri tespit ederek kısa sürede 6 şüpheliyi yakaladı. Yaralı olarak kaçan Kemal A., özel bir hastanede tedavi altına alındı. Burak Kayacan, Adana Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsinin ardından Kabasakal Mezarlığı'na defnedildi. "Emre'nin Burak'ı vurduğunu gördüm"

Olayı anlatan Burak Kayacan’ın kayınvalidesi Fadime Yıldız (66), "Halasının arsasına ev yaptı. Aradan 1,5 yıl geçti, parasını vermeyip, oyaladılar. Ben de orta yolu bulmak için halası ile görüştüm. Telefonda bana, 'Gelsin, Kemal eniştesiyle konuşsun. Ölümüne susamış herhalde' dedi. Olay günü namaz kılmak için odaya gittim. Dışarı çıktığımda Kemal, kapıya tekme vurup içeri girdi. Etrafa baktığımda evi kuşattıklarını gördüm. Kemal bağırınca, Burak koşarak avluya geldi. Sonra silahlarla ateş etmeye başladılar. Emre'nin Burak'ı vurduğunu gördüm. Yeğeni de diğer damadımı ayağından vurmuş. Evde çocuklar da vardı, 'yatın, hepinizi öldürürüz' diye bağırdılar. Sonra da kaçtılar," dedi. "İyilik yaptı, karşılığında kötülük buldu"

Başıboş Köpek Sorunu İçin Kanun Teklifi! AK Parti'li Güler Detayları Açıkladı Başıboş Köpek Sorunu İçin Kanun Teklifi! AK Parti'li Güler Detayları Açıkladı

Damadı Burak'ın kucağında son nefesini verdiğini söyleyen Yıldız, "Avluya çıktığımda, Burak yere sırtüstü düşmüştü. 'Burak' diye seslenip, kucağıma aldım ancak ölmüştü. İyilik yaptı, karşılığında kötülük buldu. Allah onları bildiği gibi yapsın. Sabi çocuklarının vebalini nasıl çekecekler? Torunlarımı perişan ettiler, bizi yaktılar. Bir hayvanı vuramazsın, nasıl kıydınız ona? Bu yaz sıcağında bizi yaktılar," ifadelerini kullandı.