Polis tarafından gözaltına alınan A.K., silahın kendisine ait olduğunu kabul etti. Olayla ilgili mahkemeye çıkarılan üç kişi serbest bırakıldı.

Seyhan Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, Ova Mahallesi'ndeki iki ayrı evde çok sayıda ruhsatsız silah bulunduğuna dair bilgi aldı.

Polis, şüpheliler Leyla G. ve Suzan A.'nın evlerine eş zamanlı baskın düzenledi.

Leyla G.'nin evinde yapılan aramada, ekipler bahçedeki çiçeklikten şüphelenerek kazı yaptı. Toprağın altında bir çuval içinde Kalaşnikof piyade tüfeği, iki şarjör ve 68 mermi bulundu. Suzan A.'nın evinde ise ruhsatsız iki tabanca ve 10 mermi ele geçirildi.

Adana Boşanma Avukatından Anlaşmalı Boşanma Protokolünde Bulunması Gerekenler Adana Boşanma Avukatından Anlaşmalı Boşanma Protokolünde Bulunması Gerekenler

Operasyon sırasında Leyla G., akrabası A.K., Suzan A. ve gelini Tuğba A. gözaltına alındı.

Eşimin Akrabağası Koymuştur

Emniyete götürülen şüphelilerden Leyla G. ifadesinde, "Eşimin akrabası A.K., bir hafta önce kız arkadaşıyla buluşacağını söyleyerek evin anahtarını istemişti. Evime ondan başka kimse girmedi. A.K. muhtemelen o gün koymuştur," dedi.

A.K. ise, "Leyla'nın evinde bulunan Kalaşnikof bana ait. Bir süre önce tanımadığım bir kişiden satın aldım. Balkonun altında toprak vardı. Bulunmasın diye çuvala koyup gömdüm," diye konuştu.

Diğer şüpheliler Suzan A. ve Tuğba A. ise silahların kendilerine ait olmadığını savundu.

Serbeset Bırakıldılar

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler A.K., Leyla G., Suzan A. ve Tuğba A., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.