Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturacak adayın belirleneceği 31 Mart 2024 günü için partilerin adayları seçim mesaisinde. 2’si bağımsız olmak üzere toplam 25 adayın seçim yarışına sahne olacak olan Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna en yakın görülen isimler Adalet ve Kalkınma Partisi adayı Fatih Mehmet Kocaispir ile Cumhuriyet Halk Partisi adayı ve aynı zamanda mevcut belediye başkanı Zeydan Karalar. Anket firmalarının yayımladığı genel anket sonuçlarına bakıldığında yarışın en çok bu iki isim arasında geçeceği ön görülüyor.

Diğer Adaylar Seçim Sonuçlarını Belirleyecek Mi?

Anket firmalarının sonuçlarına göre diğer adayların seçim sonuçlarında etki oluşturup oluşturmayacağı merak konusu. Yapılan anketlerin ortalamasına bakıldığında Zeydan Karalar ve Mehmet Kocaispir dışındaki adayların aldıkları oy oranlarının bu iki adaya dağıtılması durumunda seçim sonuçlarının etkilenebileceğini düşünenler hayli fazla. Kimi kesimler, Cumhuriyet Halk Partisi adayı ve Adalet ve Kalkınma Partisi adaylarının dışındaki adaylardan sürpriz isimler olduğunu ve bu isimlerin de beklenenin üzerinde oy alarak sürpriz yapabileceklerini söylemektedir. Bu gibi birçok söylenti ve anket sonuçlarının karşılığını en iyi şekilde bütün Adana 31 Mart akşamı seçim sonuçları ekranlara yansıdığında görecektir.

Adana İçin 25 Aday Mesaide

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanlık koltuğu için toplamda 2’si bağımsız olmak üzere 25 aday sahada ter döküyor. 23 Partili 2 partisiz adayın yarıştığı bu başkanlık yarışında gözler 31 Mart akşamında. Seçmenlerin oy tercihlerinin hangi adaydan yana olduğu seçim akşamı ekranlara gelen sonuçlar ile belli olacak ve önümüzdeki 5 yıl Adana’ya hizmet edecek adayın kim olacağı belirlenecek.