Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Mehmet Akif Ersoy'u anma gününde mesaj yayımladı. İstiklal Marşı'nın kabulü olan 12 Mart tarihinde Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, İstiklal Marşı'nın bağımsızlığın beyannamesi, Türk milletinin milli andı ve milli mücadele destanı olduğunu belirterek milli değerlere sahip çıkma konusunda önemini vurguladı. Mehmet Akif Ersoy'u saygı, minnet ve rahmetle andığını ifade etti.

Rektör İsmail Hakkı Özölçer, yayınladığı mesajda bağımsızlığın beyannamesi Türk milletinin milli andını ve kahramanlığımızın nakşedildiği milli destanımız olan İstiklal Marşı'nın 103'üncü yıl dönümünü mutluluk ve gururla yaşadığını belirtti. Türk milletinin tarihte attığı adımın vatana bağlılığını, birlik, beraberlik ve bağımsızlık doğrultusunda tek vücut olarak düşmana ödün vermediğini tarihte gördüğünü açıkladı. Anadolu'da yetişen yüzlerce şairin gösterdiği kahramanlıklar sonucunda kaleme aldığı şiirler, Türk halkının zor zamanlarında dahi kenetlenerek düşmana geçit vermediğini gösterdiğini belirtti.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Dr. İsmail Hakkı Özölçer, İstiklal Marşı'nın 103. Yıl Dönümünü Kutladı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Dr. İsmail Hakkı Özölçer, İstiklal Marşı'nın 103. yıl dönümünü kutladı. Türk medeniyeti; tarihi edebiyat ve kültürü şanlı eserler ile dolu iken, toprağına ve bayrağına aşk ile bağlanan bina aşkın başyapıtın geleceği ve özgürlüğe rehber olduğunu açıkladı. Özölçer, İstiklal harbinin devam ettiği vakitlerde Mehmet Akif Ersoy'un vatan sevdası ile atan kalbinin zihnine sirayet ettiği sözleri, kahraman Türk askerinin cephede gösterdiği mücadele ve azim ile birleştiğini, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni güçlü iradesi ve kararlılığının kaynağı olduğunu belirten Rektör İsmail Hakkı Özölçer, Mehmet Akif Ersoy’u saygı ve minnetle andı.