Balıkesir Gönen'de tatil için gittiği yazlık evinden, "Tina" adlı köpeğiyle birlikte ayrıldıktan sonra kaybolan 84 yaşındaki Korhan Berzeg'in arama çalışmaları, 316 gün sonra önemli bir gelişmeyle sonuçlandı. Yazlık evin yaklaşık 4 kilometre uzağındaki ormanlık alanda bulunan kemik parçalarından alınan DNA örneği, kayıp ekonomist Korhan Berzeg'in kızının DNA'sıyla uyumlu çıktı.

312 Gün Sonra Yeni Gelişme Yaşandı

Berzeg'in kayboluşundan 312 gün sonra, 23 Nisan'da saat 13.30 sularında Gelgeç Mahallesi Muhtarı Ahmet Gülay, mahalleye gelen suyla ilgili inceleme yaparken Korhan Berzeg'in Armutlu Mahallesi'nde bulunan evinin 3,5 kilometre uzağındaki ormanda dere kenarında Berzeg'e ait kimlik ve kredi kartı, kıyafet ile insana ait olduğu değerlendirilen kemik parçaları bulmuştu. Gülay'ın haber vermesi üzerine bölgeye çok sayıda jandarma ekibi sevk edilmişti.

Buzdolabı Neden Soğutmuyor: Temel Sebepler ve Çözüm Önerileri Buzdolabı Neden Soğutmuyor: Temel Sebepler ve Çözüm Önerileri

Olay yerinde yapılan incelemede, paça kısımları parçalanmış bir pantolonun cebinde, yine parçalanmış bir kahverengi cüzdan ve içinde Korhan Berzeg adına düzenlenmiş 3 farklı bankaya ait kredi kartı, 1 banka kartı, İstanbul ücretsiz taşıma kartı (parçalanmış halde), İstanbul Mavi kart, yine Korhan Berzeg adına düzenlenmiş sürücü belgesi ve kimlik kartı ile parçalanmış halde 10 TL, 1 adet 100 TL, 1 adet 50 TL, 4 adet 10 TL, 1 araç anahtarı ve çeşitli anahtarlar bulundu.

Cumhuriyet Savcısı ve jandarma ekiplerinin olay yerinde yaptığı çalışmanın ardından, kemik parçaları ile kıyafet ve malzemeler incelenmek üzere alındı.

Hayvan Saldırısı İhtimali Gündemde

Berzeg'in, köpeğiyle birlikte yürüdüğü yolun üst kısmındaki dere kenarında bulunan pantolon ve malzemelerin bazılarının parçalanmış ve yırtılmış olması, hayvan saldırısını desteklerken, aynı bölgede bulunan kemik parçaları ve eksik iskelet bütünlüğü, cesedin hayvanlar tarafından parçalanarak dere kenarına taşınmış olabileceği ihtimalini gündeme getirdi.