Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti üyeleriyle bayramlaştı. Video mesajı aracılığıyla gerçekleşen bayramlaşmada Erdoğan, "Geçmişte olduğu gibi gelecekte de Filistin davasına olan desteğimizi sürdüreceğiz." şeklinde konuştu.

Emniyette Darbe Soruşturması... İtirafçı Polisin İfadesi Ortaya Çıktı Emniyette Darbe Soruşturması... İtirafçı Polisin İfadesi Ortaya Çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son 21 yılda ülkemizin sergilediği kararlı duruşu görmezden gelenleri Allah'a havale ediyoruz. Kendi devletine yalanlarla iftira atanları ise akıl ve vicdana davet ediyorum." ifadelerini kullandı. Ayrıca, Türkiye'nin Filistin davası için gereken her şeyi yaptığını ve bu çabaların devam edeceğini vurguladı.

İnsani Yardım Ulaştırılıncaya Kadar Devam Edeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin dünyada Gazze'ye en çok yardım eden ikinci ülke olduğunu belirterek, "Gazze'ye hava yoluyla yardım ulaştırma çabalarımızın engellenmesi sebebiyle İsrail'e karşı ek önlemler aldık. Gazze'ye kesintisiz, engelsiz ve yeterli miktarda insani yardım sağlanana kadar çabalarımızı sürdüreceğiz." dedi.

Erdoğan, konuşmasında 31 Mart seçimlerine de temas ederek, "Tekrar 31 Mart seçim sonuçlarının ülkemize ve şehirlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sandıkta ortaya çıkan iradeyle göreve gelenleri tebrik ediyorum." şeklinde konuştu.

Erdoğan: Seçim Sonuçlarını Analiz Ediyoruz

Seçimlerin değerlendirmesini yaptığını ifade eden Erdoğan, "Milletin sandıkta verdiği mesajları detaylı bir şekilde inceliyoruz. Geçen hafta düzenlediğimiz Merkez Yürütme Kurulu toplantısında bu sürecin ilk adımını attık. İstişarelerimize devam edeceğiz." dedi.

Erdoğan, AK Parti'nin katıldığı 17 seçimin tamamında birinci olarak zafer elde ettiğini hatırlatarak, "Seçim başarılarımızın temelinde, milletimizle sürekli güçlü bir iletişim ağı kurmamız yatıyor. Kendimizi sürekli yenileyip güncellemekte, bu farkımızı her zaman ortaya koymaktayız." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz, mevcut durumda hayır olduğuna tüm kalbimizle inanan bir ekipiz" diyerek, 31 Mart seçimlerinin ardından AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın daha güçlü çıkacağını belirtti.

Partililere hitaben, "Aramıza nifak sokmaya çalışan fitne odaklarına karşı dikkatli olmanızı istiyorum" dedi.