Doyuran seçim içerisine şaibe karıştığını iddia etmektedir. Bununla beraber seçimlere gölge düştüğünü iddia eder. Bu anlamda Dikili haberler gündeminde olarak Dikili İlçe Seçim Kurulu başkanlığına başvurmuştu.

Resmi olmayan sonuçlara yönelik olarak belediye başkanlığı seçiminde en yakın rakibine 713 oy fark atmış olan adil Kırgöz CHP adına kazanmıştı. Kırgöz 11.867 oy almıştır. Yüzdelik dilimi olarak ise %38.77 almıştır. Kemal Doyuran ise Bağımsız Belediye Başkan adayı olarak 11.154 oy yani %36.44 aldığını belirtmişti. seçim gecesinde adil kırgöz Atatürk Meydanı’nda kutlamalara başlamıştı.

Kemal Doyuran destekçileri ile beraber Dikili Adliyesi’nde seçimlerin iptalini istemekteydi. Doyuran yapmış olduğu ilk açıklamayla beraber seçimde bir hata olduğunu yasadışı uygulamalar ve usulsüzlüklerin olduğunu belirtmiştir. Kemal Doyuran avukatları ile birlikte gerekli olan tüm çalışmaları ve incelemeleri tamamladıktan sonra Dikili İlçe Seçim Hakimliğine bu seçimin iptal için itiraz dilekçesi sunacağını da söylemişti.

Doyuran’ın Yeniden Sayım ya da Seçim İptali Talebi

Kemal Doyuran bu konu üzerindeki tüm çalışmalarını tamamlandıktan sonra akşamüzeri dilekçesini hakimliği teslim etmiştir. Belgeleri ve dayanaklarını gerekçelerle beraber anlatmıştır. Bu anlamda seçimin bir an önce iptal edilerek yenilenmesine istemişti. Eğer iptal edilmezse oyların yeniden sayılmasını talep etmiştir.

Kemal Doyuran yanlış ve dikkatsiz hesaplamalarla, sonuç tutanaklarının özensiz bir şekilde sunulmasıyla tüm gerekçelerini bildirmiştir. Bununla beraber Kemal Doyuran 1007 ve 1009 numaraya sahip olan sandıkları da örnek olarak göstermiştir. Gösterdiği örnekte ise iki tutanağın farklı sonuçlarını gösterdiği bilgisini sunmuştur. Dikili halkı haberler gündeminde sonucu merakla beklemektedir.

Katlanır Ahşap Masa ile Küçük Alanlarda Büyük Çözümler Katlanır Ahşap Masa ile Küçük Alanlarda Büyük Çözümler