Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, promosyon ödemelerinin 28 Mart'tan itibaren hesaplara aktarılacağını açıkladı.

2017 yılında başlatılan uygulama ile emekliler banka promosyonlarından ilk kez faydalanmaya başladılar. 2024 yılına gelindiğinde, özel bankalar promosyon tutarlarını artırmıştı. Özellikle Emeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesiyle birlikte, milyonlarca kişi emekli olma hakkı elde ederken, banka promosyonlarının güncel tutarları merak konusu oldu. Kamu bankalarının promosyonlarında yapılan artıştan sonra, şimdi gözler özel bankaların promosyonlarına çevrilmişti.

Emeklilere Banka Promosyonu Müjdesi Geldi! Promosyonlar Ne Zaman Yatacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilere sevindirici bir haber vererek banka promosyonu müjdesini duyurdu. Kamu bankaları aracılığıyla emekli maaşı alanlara, maaşlarına göre değişen 8 ile 12 bin lira arasında promosyon ödemesi yapılacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, kamu bankalarının promosyon güncellemesi için başvuruların pazartesiden itibaren alınacağını duyurdu ve emeklilerin promosyonlarının 28 Mart'tan itibaren hesaplarına yatırılacağını belirtti. Emekliler, banka promosyonu başvurularını ilgili bankanın şubelerinden, internet bankacılığından, mobil uygulamalar üzerinden, ATM'lerden ve SMS yöntemiyle yapabilirler. Promosyon ödemelerinden faydalanabilmek için, maaş ödemelerinin 3 yıl süresince ilgili bankadan alınacağına dair bir taahhüt verilmesi gerekmektedir.

ABD’de iş yapmak için fikir yapısının değişmesi gerek ABD’de iş yapmak için fikir yapısının değişmesi gerek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Emeklilere güzel bir haber vermek istiyorum. 2017'de başlattığımız banka promosyonu ödemeleri devam ediyor. Kamu bankalarımız bu yılki komisyon ödemelerini 8 bin TL ile 12 bin TL arasında belirledi. Diğer bankalarında bu rakamın altında kalmadan vereceğini umuyorum. Yeni banka promosyonlarının emeklilerimize hayırlı olmasını diliyorum şeklinde konuştu. Promosyon güncellemeleri için pazartesi gününden itibaren başvuruların alınacağını belirten Bakan Işıkhan, "28 Mart itibarıyla emeklilerimizin promosyonları hesaplarına yatmış olacak." açıklamasında bulundu.

.